poniedziałek, 27 maja

Apple wypuścił dziś macOS Ventura 13.5.1, aktualizację poprawiającą błędy w systemie operacyjnym ‌macOS Ventura‌, która została wydana w październiku ubiegłego roku. ‌macOS Ventura‌ 13.5.1 pojawia się trzy tygodnie po premierze macOS Ventura 13.5.

Aktualizację ‌‌‌‌‌macOS Ventura‌‌‌‌‌‌ 13.5.1 można pobrać na wszystkie kwalifikujące się komputery Mac, korzystając z sekcji Uaktualnienia w Ustawieniach systemowych.

‌macOS Ventura‌ 13.5.1 usuwa błąd, który wpływa na ustawienia usług lokalizacyjnych na komputerze Mac. Użytkownicy komputerów Mac skarżyli się od lipca na problem z ustawieniami prywatności lokalizacji, a błąd uniemożliwiał im dostęp i kontrolowanie uprawnień do lokalizacji dla aplikacji własnych i innych firm.

W obszarze Ustawienia systemowe > Prywatność i zabezpieczenia > Usługi lokalizacyjne ‌macOS Ventura‌ 13.5 nie pokazywał żadnych aplikacji na liście, co uniemożliwiało użytkownikom dostęp do przełączników usług lokalizacyjnych lub wyświetlanie aplikacji, które mają dostęp do informacji o ich lokalizacji. Nowo zainstalowanym aplikacjom również nie można było przyznać dostępu do lokalizacji.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Apple aktualizacja systemu macOS 13.5.1 rozwiązuje problem, więc usługi lokalizacyjne powinny działać zgodnie z oczekiwaniami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx