sobota, 20 lipca

Apple wypuścił dziś nową aktualizację oprogramowania słuchawek AirPods Pro 2, obejmującą zarówno model ze złączem Lightning, jak i nowy model ze złączem USB-C. Nowe oprogramowanie to wersja 6B32 i zastąpi wersję 6A305 wprowadzoną w październiku.

Apple nie podaje szczegółów na temat funkcji, które może uwzględnić odświeżone oprogramowanie, więc nie jest jasne, co nowego wprowadzi aktualizacja. Wcześniejsze wersje oprogramowania udoskonalały funkcjonalność wprowadzoną w iOS 17.

A w systemie iOS 17 dodano kilka znaczących funkcji do słuchawek AirPods Pro‌ 2, takich jak Dźwięk Adaptacyjny. Dźwięk Adaptacyjny łączy w sobie funkcję ANC i tryb kontaktu i ma zapewniać idealne wrażenia dźwiękowe, które blokują głośne lub rozpraszające dźwięki.

Dźwięk Adaptacyjny zawiera w sobie Wykrywanie Konwersacji i Spersonalizowaną Głośność. Funkcja Wykrywania Konwersacji wykrywa, kiedy ktoś zaczyna do nas mówić, zmniejszając głośność odtwarzanego materiału i wyciszając hałas w tle, abyśmy mogli lepiej słyszeć. Głośność Spersonalizowana uwzględnia preferencje słuchania użytkownika i hałas w otoczeniu, aby dostosować poziom dźwięku.

Inne nowe funkcje obejmują opcję wyciszania i włączania mikrofonu poprzez naciśnięcie trzonka słuchawek AirPods Pro, szybsze automatyczne przełączanie między urządzeniami oraz obsługę aktywacji Siri bez użycia słowa budzenia „Hej”.

Apple nie oferuje instrukcji dotyczących aktualizacji oprogramowania słuchawek AirPods, ale oprogramowanie jest zazwyczaj instalowane bezprzewodowo, gdy AirPods są podłączone do urządzenia z systemem iOS. Włożenie AirPods do etui, podłączenie ich do źródła zasilania, a następnie sparowanie z urządzeniem iOS lub Mac powinno wymusić aktualizację.

Aktualną wersję oprogramowania słuchawek AirPods Pro‌‌‌‌‌‌‌‌ można sprawdzić wykonując następujące kroki:

  • połączcie ‌‌‌‌‌‌‌AirPods Pro‌‌‌‌‌‌‌ do urządzenia z systemem iOS
  • otwórzcie aplikację Ustawienia
  • kliknijcie Ogólne
  • kliknijcie To urządzenie
  • wybierzcie AirPods‌‌‌
  • zobaczcie na liczbę obok „Wersja oprogramowania sprzętowego”
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx