poniedziałek, 15 lipca

album-designed-by-apple-in-california

Firma Apple poinformowała dziś o wydaniu nowego albumu nazwanego „Designed by Apple in California”, który jest dwudziestoletnią historią produktów firmy Apple uwiecznionych na 450 fotografiach. Album zawiera zdjęcia od komputera iMac z 1998 roku do Apple Pencil wypuszczonego w 2015 roku oraz „dokumentuje również materiały i techniki stosowane przez zespół Apple podczas projektowania przez ponad dwie dekady”. Jest on poświęcony pamięci byłego prezesa Apple, Steve’a Jobs’a.

Fotografie zamieszczone w albumie zostały wykonane przez Andrew Zuckermana i mają pokazać proces projektowania każdego produktu, jak również jego ostateczny kształt. Jony Ive dał przedmowę do książki, wyjaśniając, że jej celem nie jest pokazanie sukcesu zespołu projektowego Apple, ale pokazanie tego „jak pracujemy, nasze wartości, nasze troski i nasze cele.”

design-book-3

Apple pracował nad książką przez ostatnie osiem lat, zwracając szczególną uwagę na design i wygląd. Z tego powodu, album wydany jest w twardej oprawie, drukowany na specjalnie frezowanym, niestandardowo barwionym papierze z posrebrzanymi brzegami. Zostanie ona opublikowana przez samo Apple i tylko za pośrednictwem firmy będzie dostępna w sprzedaży.

Designed by Apple in California” trafi do sprzedaży jutro, 16 listopada, w dwóch rozmiarach – małym (10.20″ x 12.75″) i dużym (13″x 16.25″) odpowiednio w cenie 199 dolarów i 299 dolarów. Fani będą mogli zamówić książkę na stronie Apple.com w Australii, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Korei, Tajwanie, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych, a także w wybranych sklepach firmy Apple na całym świecie.

Więcej zdjęć z albumu możecie zobaczyć tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Salich
Tomasz Salich
7 lat temu

300 dolarów za album. Na ogół lubię Apple ale teraz to się Tim zamienił na głowy z nie wiem kim… albo czym.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx