piątek, 2 czerwca

aplikacja Pilot Apple TV

Członek zarządu i wiceprezes Apple Eddy Cue potwierdził w rozmowie z BuzzFeed News, że firma rozwija nową aplikację Remote dla Apple TV z pełną funkcjonalnością Siri na iPhone’ie, która ma zostać wydany w pierwszej połowie 2016 roku.

Wydana we wtorek aktualizacja tvOS 9.1 dla nowego Apple TV umożliwia wsparcie dla obecnej aplikacji Remote(Pilot) na urządzeniach z systemem iOS i Apple Watch.

Cue powiedział również, że nowy App Store dla tvOS ma naprawdę dobry start z ponad 2000 dostępnych w sklepie aplikacji. Wiele z tych aplikacji polega wyłącznie na pobraniu i rozpoczęciu gry a takie tytuły jak  Crossy Road and Mr. Jump, jak wspomniał Cue są przeznaczone dla okazjonalnych graczy, którzy nie chcą kupować Xboxa czy Playstation.

„To co widzimy w nowym Apple TV jest do mnie bardzo podobne do sytuacji jaka miała miejsce z grami na iPhone’a,” powiedział Cue. „Kiedy po raz pierwszy zaprezentowaliśmy iPhone’a, nie reklamowaliśmy go jako urządzenie do gier. Ale gry stały się ogromną częścią iPhone’a, ponieważ okazuje się, że o wiele więcej ludzi a nie tylko zapaleni gracze, kochają gry. Rozszerzyliśmy rynek. Myślę, że większość ludzi na całym świecie prawdopodobnie nie chce kupować Xboxa czy PlayStation. Ale to nie znaczy, że nie lubią grać w gry. Myślę, że Apple TV rozszerza rynek gier właśnie dla tych ludzi. ”

Nowe Apple TV pojawiło się w październiku i jest wyposażone w App Store, tvOS i więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx