poniedziałek, 29 maja

Apple wydał dziś iOS 11.2.5, dziesiątą oficjalną aktualizację systemu operacyjnego iOS 11, który został wydany po raz pierwszy we wrześniu 2017 roku. System iOS 11.2.5 jest dostępny dwa tygodnie po wydaniu systemu operacyjnego iOS 11.2.2, który wprowadził złagodzenie zabezpieczeń przeglądarki Safari dla luki „Spectre” wpływającej na urządzenia Apple iOS.

Aktualizację na iOS 11.2.5 można pobrać bezpłatnie na wszystkich dostępnych urządzeniach za pomocą Wi-Fi w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia.

Według informacji wydanych przez Apple, aktualizacja do iOS 11.2.5 wprowadza wsparcie dla HomePod, który ukaże się w piątek, 9 lutego, i wprowadza poprawki dla kilku błędów w CarPlay, Wiadomości i Maila. Uaktualnienie iOS 11.2.5 zawiera obsługę HomePoda i wprowadza funkcję odczytywania aktualności przez Siri (dot. tylko Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii). To uaktualnienie zawiera również poprawki błędów i udoskonalenia.

Obsługa HomePoda

  • Możesz konfigurować i automatycznie przenosić ustawienia Apple ID, Apple Music, Siri i Wi-Fi na HomePoda.

Aktualności w Siri

  • Siri może teraz czytać aktualności — wystarczy, że powiesz „Hey Siri, play the news”. Możesz też prosić o określone kategorie aktualności, np. sport, biznes czy muzykę.

Inne udoskonalenia i poprawki

  • Rozwiązano problem, który mógł powodować wyświetlanie niepełnych informacji na liście połączeń w aplikacji Telefon.
  • Usunięto problem, który powodował, że powiadomienia aplikacji Mail z niektórych kont Exchange znikały z zablokowanego ekranu iPhone’a X przy odblokowywaniu go z użyciem funkcji Face ID.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować wyświetlanie rozmów w Wiadomościach w nieprawidłowej kolejności.
  • Usunięto problem w CarPlay, który powodował, że narzędzia odtwarzania przestawały działać po kilku zmianach ścieżki.
  • W VoiceOver dodano możliwość ogłaszania urządzeń wyjściowych odtwarzania i poziomu baterii AirPods.

Apple ma wydać funkcję wiadomości w iCloud, która została usunięta przed oficjalnym wydaniem systemu iOS 11 i której wielu ludzi z niecierpliwością oczekuje, choć wciąż nie ma po niej śladu w systemie iOS 11.2.5.

Apple obiecał również, że nowe, bardziej szczegółowe informacje na temat żywotności baterii pojawią się na początku 2018 roku, ale tych nowych narzędzi również brakuje w iOS 11.2.5, więc możemy je zobaczyć w kolejnej aktualizacji iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grek
Grek
5 lat temu

Ciekawe jak będzie z tymi z Polski https://www.x-kom.pl/p/406013-glosnik-przenosny-apple-homepod-black.html właśnie się pojawiają na rynku

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx