poniedziałek, 4 lipca

Apex Clean Energy ogłosił dziś, że Apple przewodzi grupie firm, które zobowiązały się do zakupu około 75 megawatów energii z nadchodzącej farmy wiatrowej w Teksasie. Sprint, eBay i Samsung współpracują z Apple w ramach umowy, a pełny 500-megawatowy projekt White Mesa Wind ma zostać uruchomiony na początku 2021 roku.

Wspólne zakupy energii w ten sposób umożliwiają firmom łączenie zapotrzebowania na energię i zbiorowe wspieranie tworzenia dużych projektów energii odnawialnej. Apple zgromadził innych liderów technologii odpowiedzialnych za odpowiedzialne praktyki biznesowe – eBay, Samsung i Sprint – w umowie agregacyjnej, która umożliwi wszystkim uczestnikom dostęp do opłacalnej, niskoemisyjnej energii odnawialnej z nowego projektu. […]

„Jesteśmy dumni, że zasilamy wszystkie operacje Apple na całym świecie 100% energią odnawialną i napędzamy sektor prywatny do wspierania przejścia na czystą energię”, powiedziała Lisa Jackson, wiceprezes Apple ds. Środowiska, polityki i inicjatyw społecznych. „Firmy różnej wielkości i o różnych potrzebach energetycznych mogą pomóc wprowadzić nową, odnawialną energię w życie. To porozumienie o współpracy w Teksasie jest wzorem, który, mamy nadzieję, zostanie powtórzony przez innych ”.

Apple agresywnie kontynuuje wysiłki na rzecz energii odnawialnej, nie tylko przenosząc własne operacje w 100% na energię odnawialną, ale również zmuszając dostawców do robienia tego samego. Zaledwie kilka tygodni temu Apple ogłosił, że współpracuje z dziesięcioma dostawcami nad zainwestowaniem w trzy farmy wiatrowe w Chinach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx