środa, 17 sierpnia

Apple poinformował dziś programistów, że uruchamia nowy projekt typu open source, który ma umożliwić twórcom aplikacji do zarządzania hasłami tworzenie silnych haseł zgodnych z popularnymi witrynami internetowymi.

Nowy projekt Password Manager Resources pozwala aplikacjom do zarządzania hasłami zintegrować specyficzne dla witryny wymagania używane przez menedżera haseł pęku kluczy iCloud do generowania silnych, unikalnych haseł.

Wiele menedżerów haseł generuje silne, unikalne dla ludzi hasła, dzięki czemu nie kusi ich ręczne tworzenie własnych haseł, często łatwych do odgadnięcia i ponownego użycia. Za każdym razem, gdy menedżer haseł generuje hasło, które w rzeczywistości nie jest zgodne z wytycznymi strony internetowej, osoba jest nie tylko zniechęcona, ale także ma powód do pokusy, aby stworzyć własne hasło. Kompilowanie reguł haseł pomaga mniejszej liczbie osób napotykać takie problemy.

Projekt obejmuje również zbiór stron internetowych, o których wiadomo, że współużytkują system logowania, linki do stron internetowych, na których użytkownicy mogą zmieniać hasła i wiele innych, z pełnymi szczegółami dostępnymi na GitHub.

Apple twierdzi, że współpraca menedżerów haseł z zasobami takimi jak reguły haseł i zmiana adresów URL haseł pozwala wszystkim aplikacjom zarządzającym hasłami poprawić ich jakość przy mniejszym nakładzie pracy, a także zachęca strony internetowe do korzystania ze standardów lub nowych standardów w celu poprawy ich zgodności z menedżerami haseł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx