sobota, 13 lipca

Apple wydał uaktualnioną wersję App Store dla iOS 6 beta z wieloma zmianami układu graficznego i poprawkami wyświetlania wyników wyszukiwania. Zmiany wydają się być inspirowane przez Chomp, wyszukiwarkę aplikacji, którą Apple kupił w lutym tego roku.

Nowo zaprojektowany App Store jest dostępny dla programistów, którzy testują nadchodzący iOS 6. W nowej wersji, Apple pozbył się starej lity wyników aplikacji i zastąpił je oddzielnymi „stronami” lub kartami dla każdej aplikacji. Oprócz zwykłej ikony, nazwy aplikacji, ceny i recenzji, teraz również uzyskujemy zrzut ekranu każdej aplikacji. Dodanie screenów jest jednym z najbardziej oczywistych przykładów, że nowy układ zapożyczonych jest z Chomp.

App Store dla iPhone’a i iPada otrzymał także drobne zmiany wizualne, jak zmiany kolorów interfejsu użytkownika i inny układ przycisków. W wersji iPadowej sklepu, niektóre przyciski i menu rozwijane zostało rozmieszczone od nowa, a App Store nie pokazuje już aplikacji na iPada i iPhone’a na tej samej stronie. Aby przełączać się między wyszukiwarką aplikacji dla iPhone’a i iPad’a aplikacji, umieszczono przyciski przełączania się na górnym pasku. Poniżej znajdują się filtry cen, kategorii, powiązań. Kiedy aplikacja zostanie wybrana, okno pop-up pojawi się nad kartami aplikacji, zamiast przejścia na nową stronę tak jak w iOS 5, a pop-up będzie zawierał opcje szczegółów, oceny i informacji związanych z aplikacją.

Na iPhone’ie, przycisk kategorii w App Store została przeniesiony na dolny pasek i włączony do wyników wyszukiwania. Opcja wyszukiwania Genius trafiła z powrotem do iOS 6 beta, ale nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna. Teraz, użytkownicy muszą wyrazić zgodę przed przeniesieniem ich do strony „Włącz Genius”.

Od dawna mówiło się, Apple pracuje nad nowym App Store, a wszelkie zmiany i opisane funkcje mogą się jeszcze zmienić do czasu gdy nowy iOS faktycznie zostanie wydany jeszcze tej jesieni.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx