wtorek, 25 czerwca

Jedną z nowych funkcji dostępnych w OS X 10.8 Mountain Lion jest PowerNap. PowerNap został zaprezentowany na WWDC 2012 i pozwala komputerowi Mac na kontynuowanie wykonywanie zadań, takich jak odbieranie wiadomości e-mail i aktualizację oprogramowania, nawet gdy jest uśpiony.

Apple zawarł pełni możliwości tej funkcji w oficjalnym dokumencie na swojej stronie (jak na razie tylko w wersji angielskiej). Funkcje obejmują aktualizację Maila, Kontaktów, Kalendarza, Przypomnień, Notatek, Strumień zdjęć i wiele więcej. Kiedy komputer podłączony jest do źródła zasilania, pobiera uaktualnienia oprogramowania i tworzy kopie zapasowe za pomocą Time Machine.

Apple wspiera nową funkcję PowerNap tylko z MacBook’ami Air model 2011 i nowszymi oraz nowymi MacBook’ami Pro Retina. Funkcja powinna się także z czasem pojawić na innych laptopach Apple. Wbudowana pamięci flash jest wymieniona jako jeden z wymogów technologii. Firma Apple właśnie wydała aktualizację oprogramowania, która umożliwia taką funkcjonalność w MacBook’ach Air 2011, natomiast wsparcie dla MacBook’ów Pro Retina ma pojawić się „wkrótce”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx