wtorek, 16 sierpnia

Nagrody Red Dot

Apple Watch został wybrany laureatem prestiżowej nagrody „Best of the Best” Red Dot design podała strona Blog to Watch.

Nagrody Product Design istnieją od 1954 roku. Tytuł Red Dot jest międzynarodowo uznanym znakiem jakości, a  najlepsze produkty otrzymują nagrody Red Dot: Best of the Best. W nowej kategorii – zegarki – odznaczenie „Best of the Best” otrzymał Apple Watch oraz MB&F HM6 Space Pirate. Strona stwierdza, że oba zegarki są bardzo różne, ale oba mają kontrowersyjny design.

Biorąc pod uwagę ograniczenia technologiczne, jak również potencjał jaki może nadejść wraz ze smartwatchami, myślę, że ma to sens, że jury Red Dot postanowiło nie tylko uznać Apple Watch, ale również nagrodzić go w kategorii produkt „Best of the Best”. To ciekawe, że nagrodę Best of the Best Red Dot otrzymał w tym roku z jednej strony projekt MB&F HM6 Space Pirate warty 230 000 dolarów i ograniczony do zaledwie 50 sztuk, a z drugiej strony Apple Watch w cenie poniżej 1000 dolarów, który już wkrótce z łatwością trafi na 50 milionów nadgarstków.

Kategoria Product Design w 2015 roku zawierała 4928 produktów, a tylko 81 ze wszystkich wyrobów otrzymało tytuł „Best of the Best”. Gala wręczenia nagród odbędzie się 29 czerwca w Aalto-Theater w Essen, w Niemczech dla wszystkich laureatów Best Red Dot. Zwycięzcy otrzymają także oznaczenie Red Dot do wykorzystania na opakowaniach produktu i w celach marketingowych, a zwycięskie produkty będą pokazywane w Red Dot Design Museum w Essen przez okres jednego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx