środa, 24 lipca

Według badania przeprowadzonego przez naukowców z University of Waterloo w Kanadzie Apple Watch może dokładnie przewidywać poziom stresu.

Korzystając z czujnika EKG w Apple Watch Series 6 naukowcy odkryli, że istnieje ścisły związek między danymi EKG, w tym zdolnością do przyspieszania i zwalniania serca, a zgłaszanymi przez uczestników poziomami stresu w momencie wykonywania odczytów. Przy użyciu tych informacji zostały stworzone algorytmy uczenia maszynowego w celu stworzenia modelu predykcyjnego.

Mówi się, że modele stresu mają „wysoki poziom precyzji”, ale mniejszą pamięć. Z badania wynika, że Apple Watch ma „obiecujący” potencjał przewidywania stresu i sugeruje, że ponieważ urządzenie zbiera dodatkowe informacje o stanie zdrowia, takie jak informacje o śnie i aktywności, można zintegrować jeszcze więcej punktów danych z modelami stresu, aby zwiększyć ich dokładność predykcyjną.

Naukowcy postulują, że Apple Watch może być używany do pomocy w opiece nad zdrowiem psychicznym, oferując takie czynności, jak ćwiczenia oddechowe w celu zrównoważenia sygnałów stresu i wczesnego reagowania na zmiany w zdrowiu psychicznym. Konkurencyjne urządzenia firm Samsung, Fitbit i Garmin od pewnego czasu oferują funkcję oceny stresu, ale Apple jeszcze nie zaimplementowało takiej funkcji w swojej aplikacji Zdrowie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx