środa, 29 czerwca

iphonedualapplewatch

W nowym artykule koncentrującym się na podsumowaniu sprzedaży Apple Watch w pierwszym roku, The Wall Street Journal donosi, że Apple pracuje nad dodaniem łączności komórkowej oraz szybszym procesorem w tzw. Apple Watch 2.

Dodanie autonomicznej łączności komórkowej do urządzenia noszonego na nadgarstku, może przynieść użytkownikom pewne korzyści, szczególnie tym, którzy są sfrustrowani z obecnej generacji zegarka mocno powiązanego z iPhone’em przy dostarczaniu wiadomości iMessage i funkcjonalności telefonu. Chociaż taka cecha niewątpliwie wymagałaby dodatkowej transmisji danych, to możliwości takie, które ma np. iPad dałyby pewne korzyści jak samodzielny GPS, wykonywanie połączeń telefonicznych i strumieniową transmisję Apple Music bez iPhone’a w pobliżu. Mogłoby to dla niektórych użytkowników przeważyć istniejące minusy.

Nowe informacje dotyczące następnej generacji Apple Watch pojawiają się wraz z nowymi doniesieniami związanymi z nową generacją urządzenia, które ma zyskać sporo w swojej niezależności od iPhone’a. Apple rozpoczął wdrażanie technologii push w aplikacjach firm trzecich, ogłaszając, że wszystkie aplikacje watchOS złożone do App Store po dniu 1 czerwca 2016 roku będą musiały być natywnymi aplikacjami.

Wzmianka o „szybszym procesorze” w dzisiejszym sprawozdaniu jest również czymś, czego w dużym stopniu oczekuje się od cyklu aktualizacji produktu Apple, ale ma ona zapewne związek przede wszystkim w staraniach firmy o szybszy interfejs Apple Watch 2.

Najnowsze plotki o Apple Watch 2 nieco rozbieżnie podają daty jego wydania. Jeden raport sugeruje, że nowe, naręczne urządzenie będzie 40 procent cieńsze i pojawi się już w czerwcu, natomiast nowsza notatka badawcza analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo wskazuje jedynie niewielkie zmiany w wyglądzie i większy nacisk na poprawę jego wnętrza. Kuo przewiduje, że Apple Watch 2 pojawi się jesienią, wraz z iPhone’em 7.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz Piaścik
Mariusz Piaścik
6 lat temu

Problem z wolnymi aplikacjami nie polegał na tym, że sam Apple Watch ma wolny procesor. Przyczyną był streaming aplikacji z iPhona. Żadna aplikacja od developera nie mogła być fizycznie zainstalowana w zegarku. Zmieniło się to od WatchOS 2.2, gdzie aplikacje mogą zostać skompilowane bezpośrednio do niezależnej aplikacji, a następnie wysłane do zegarka.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx