poniedziałek, 11 grudnia

Mac App Store

Apple niedawno usunął starsze wersje OS X i innych programów, które nie będą już rozwijane z zakładki „Zakupione” w Mac App Store na kontach użytkowników, którzy wcześniej je nabyli lub pobrali. Wraz ze zmianą, nie jest już możliwe dla użytkowników pobranie Aperture, iPhoto, OS X Lion, OS X Mountain Lion oraz OS X Mavericks z Mac App Store.

Decyzja uniemożliwiająca użytkownikom pobieranie starszego oprogramowania nie została dobrze przyjęta na wielu forach, gdzie komentujący nazywają ją wrogą dla użytkownika.

To bardzo niefortunne i wrogie nastawienie przez Apple. Co z ludźmi, którzy używają starszych systemów operacyjnych ze względu na problemy z kompatybilnością z konkretnym oprogramowaniem?

Niedawno miałem ponownie zainstalować Mavericks, ale nie posiadam już wersji instalacyjnej OS X Mavericks. Teraz moja jedyna szansa na uzyskanie go ponownie to pobranie go z innego miejsca, ale nie wiadomo na ile taka wersja nie została naruszona.

Nie jest jasne, czy decyzja Apple, aby uniemożliwić użytkownikom pobieranie starszego oprogramowania z Mac App Store jest tymczasowym błędem czy trwałą zmianą. Nie mniej oprogramowanie to jest niedostępne od kilku dni.

Jest jednak możliwe, że Apple ma na celu zapobiec pobieraniu oprogramowania, które jest przestarzałe i nieobsługiwane, choć przynajmniej jedna z obecnie niedostępnych aplikacji, czyli Aperture, wciąż działa na OS X El Capitan.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MonsterZet
MonsterZet
8 lat temu

Jest już iOS 9.0.2

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx