wtorek, 5 grudnia

Apple udostępnił wczoraj deweloperom ostatnią wersję beta systemu iOS 7 GM nie wprowadzając w niej praktycznie żadnych dużych zmian. No chyba, że zaliczymy do nich nowe tapety i dzwonki. Okazało się jednak, że Apple usunął z niej jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji iOS 7: Pęk kluczy czyli iCloud Keychain.

Testujący deweloperzy iOS 7 mieli dostęp do iCloud Keychain już od pierwszej wersji beta i nagle w niewytłumaczalny sposób funkcji zabrakło, choć Apple wciąż wymienia ją wśród nowych funkcji iOS 7 na swojej stronie. „Pęk kluczy” może przechowywać i generować hasła dla użytkowników iOS, jak również automatycznie wypełniać formularze w aplikacjach iOS, co jest wygodne dla użytkowników z dużą ilością różnego rodzaju kont, haseł, kart kredytowych i innych informacji do zapamiętania.

Apple dodał także iCloud Keychain do wersji beta swojego najnowszego systemu OS X Mavericks latem tego roku i tam funkcja jest nadal dostępna dla użytkowników komputerów Mac. Strona iOS 7 na Apple.pl nadal wymienia ją jako jedną z kluczowych nowych funkcji dla iOS 7, ale już na stronie amerykańskiej apple.com dodano do niej dopisek „coming soon”.

Powód usunięcia funkcji z iOS 7 GM nie został podany, ale być może Apple czeka na premierę systemu OS X Mavericks jeszcze tej jesieni, aby uruchomić iCloud Keychain na obu urządzeniach w tym samym czasie.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx