poniedziałek, 27 marca

Jak informuje BloombergApple uruchamia program, który zapewni szczepionki przeciw COVID-19 swoim pracownikom w biurach Apple. Apple nawiązuje współpracę z Walgreens Boots Alliance, która zapewni szczepionki, a pracownicy będą mogli zarejestrować się w witrynie internetowej, którą Apple wkrótce udostępni.

Apple obiecał w marcu urlop dla pracowników, którzy muszą odzyskać siły po szczepionce, ale wtedy powiedział, że nie ma możliwości zapewnienia szczepień. Wraz ze wzrostem dostępności szczepionek w Stanach Zjednoczonych, Apple jest teraz w stanie zapewnić dodatkową pomoc pracownikom, którzy nadal jej potrzebują.

W Kalifornii, gdzie znajdują się główne kampusy korporacyjne Apple, wszystkie osoby w wieku powyżej 16 lat od 15 kwietnia kwalifikują się do szczepień. Popyt w Bay Area jest jednak wysoki i może to być trudne dla osób mieszkających w Cupertino i okolicach. aby wygodnie się zaszczepić.

Program szczepień Apple jest dobrowolny, a Apple oferuje zwolnienia chorobowe pracownikom, którzy potrzebują czasu na wyzdrowienie z objawów po otrzymaniu szczepionki.

Zaszczepieni pracownicy mają też szansę na szybszy powrót do biura, chociaż Bloomberg twierdzi, że Apple nie poprosił pracowników o powrót ani nie ustalił ostatecznej daty powrotu pracowników po zaszczepieniu. Prezes Apple, Tim Cook, powiedział jednak pracownikom, że wielu z nich zacznie wracać w czerwcu.

W marcu Cook powiedział, że „nie może się doczekać” powrotu pracowników do biura, ponieważ interakcje międzyludzkie są niezbędne do generowania nowych pomysłów. „Innowacje nie zawsze są planowanym działaniem” – powiedział Cook. „Wpadają na siebie w ciągu dnia i rozwijają pomysł, który właśnie się narodził. I naprawdę musicie być razem, aby go zrealizować”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx