wtorek, 28 marca

Apple udostępnił dziś długo wyczekiwany watchOS 5.1.2, trzecią aktualizację systemu operacyjnego watchOS 5, która działa na najnowszych modelach Apple Watch. WatchOS 5.1.2 jest dostępny miesiąc po wydaniu watchOS 5.1.1, aktualizacji, która wprowadziła nowe emoji i kolorowe tarcze zegarka i rozwiązała problem związany z całkowitym zawieszaniem urządzenia, który powstał po użyciu watchOS 5.1.

WatchOS 5.1.2 można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Watch na iPhone’a, przechodząc do Ogólne -> Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony w ładowarce i musi znajdować się w zasięgu iPhone’a.

watchOS 5.1.2 wprowadza długo oczekiwaną funkcję EKG dla modeli Apple Watch Series 4 w Stanach Zjednoczonych. Funkcjonalność EKG działa poprzez elektrody wbudowane z tyłu Apple Watch Series 4 i Cyfrowej Korony, pozwalając użytkownikom na pobranie elektrokardiogramu z urządzenia noszonego na nadgarstku. EKG mierzy aktywność serca i jest często używane do diagnozowania chorób serca.

Chociaż oficjalnie funkcja EKG jest obecnie ograniczona wyłącznie do Stanów Zjednoczonych to jej uruchomienie będzie możliwe po przełączeniu w Apple Watch regionu na USA.

Oprócz funkcjonalności EKG watchOS 5.1.2 wprowadza nową funkcję, która pozwoli dowiedzieć się, czy zegarek Apple Watch wykryje nienormalny rytm serca, który wskazuje na migotanie przedsionków, co może być oznaką poważnego problemu zdrowotnego. Funkcja EKG jest ograniczona do serii 4, ale powiadomienia o nieregularnym rytmie serca będą dostępne we wszystkich modelach Apple Watch, które są w stanie uruchomić system watchOS 5 – czyli serii 1 lub nowszej.

Aktualizacja watchOS 5.1.2 również przynosi nowe komplikacje dla tarcz zegarka Infograf w Apple Watch Series 4. Komplikacje, które zostały dodane to: Mail, Wiadomości, Dom, Mapy, Znajdź moich przyjaciół, Telefon i Pilot. Można je teraz przypisać do dostępnych szczelin komplikacji na tarczy zegarka Infograf.

WatchOS 5.1.2 zawiera również nowy przełącznik w Centrum Sterowania służący do włączania i wyłączania funkcji Walkie-Talkie, co znacznie ułatwia wyłączanie Walkie-Talkie, gdy nie jest używane i włączanie go ponownie, gdy jest potrzebne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx