niedziela, 5 lutego

iOS 10 beta 3

Firma Apple wydała właśnie trzecią publiczną wersję beta iOS 10 dla publicznych beta testerów, dwa tygodnie po wydaniu drugiej publicznej wersji beta iOS 10 i zaledwie dzień po wypuszczeniu jej deweloperom. Trzecia publiczna beta i czwarta beta dla deweloperów są identyczne i oferują kolejne nowe funkcje, zmiany i poprawki.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple otrzymali trzecią aktualizację iOS 10 z poziomu uaktualnień oprogramowania iOS na swoim urządzeniu z iOS.

Do zauważonych już nowości w tej wersji należą:

Nowe emotikony – pojawiło się sporo nowych emotikon, mających na celu promowanie równości płci. Wiele zawodów i aktywności jest teraz dostępne w obu opcjach męskiej lub żeńskich. Emotikony mają nową teksturę, a wiele emotikon ma nieznaczne poprawki wyglądu.

Centrum Sterowania – pojawiło się nowe okno podczas pierwszego uruchomienia Centrum Sterowania, która nakazuje ludziom przesunięcie palcem w lewo, aby uzyskać dostęp do różnych kart Centrum Sterowania. Opis jest jeszcze niedostępny nawet w języku polskim.

IMG_0927

Wibracja – w iOS 10 beta 3, Apple dodał delikatną wibrację po naciśnięciu przycisku zasilania w iPhone’ie, w celu zablokowania. W wersji beta 4, funkcja ta została usunięta.

Dostępność – W sekcji Dostępność w Ustawieniach, po przejściu w Udogodnienia Ekranu i włączeniu filtrów barwnych pokazuje nam się zestaw kredek, obrazujący różne opcje kolorów zamiast siatki kolorów. To daje lepsze wyobrażenie o tym, jak każde ustawienie jest faktycznie wyświetlane na urządzeniu z systemem iOS.

IMG_0928

Centrum powiadomień – Na ekranie widgetów, dostępnych po przesunięciu w prawo Centrum Powiadomień wyświetla teraz datę. W poprzednich wersjach iOS 10, data nie była dostępna.

IMG_0929

Dźwięki klawiatury – odgłosy klawiszy zostały nieznacznie zmodyfikowane. Backspace ma teraz charakterystyczny dźwięk unikalny od innych, pojawił się nowy dźwięk Entera, spacji, Shift oraz przycisku przełączającego pomiędzy klawiszami numerycznymi a emotikonami.

Tapety – Niektóre starsze opcje tapet zostały usunięte, a została dodana jedna tapeta z wcześniejszej wersji systemu iOS.

iOS 10 zawiera ogromną liczbę nowych funkcji i usprawnień konstrukcyjnych, jak przeprojektowany ekran odblokowywania telefonu, przebudowaną aplikację Wiadomości z własnym App Store, czy aplikację Zdjęcia z możliwością wyszukiwania zdjęcia na podstawie tego, kogo lub co przedstawiają.

iOS 10 jest obecnie dostępny dla deweloperów i publicznych beta testerów, a jego publiczne wydanie planowane jest na jesieni wraz z nowymi urządzeniami iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx