środa, 24 lipca

Firma Apple udostępniła dziś siódmą wersję beta iOS 11 dla publicznych beta testerów i taką samą ósmą wersję beta dla deweloperów zaledwie tydzień po wydaniu szóstej wersji beta i ponad dwa miesiące po zapowiedzeniu nowego systemu na konferencji Worldwide Developers Conference.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać aktualizację z poziomu uaktualnień systemu iOS.

Dzisiejsza wersja jest bardzo małą aktualizacją, więc poprawia pewnie kilka zauważonych drobnych błędów wewnątrz samego systemu nie wprowadzając żadnych widocznych zmian. To pewnie już jedna z ostatnich wersji beta, ponieważ coraz bliżej zbliżamy się już do oficjalnej premiery systemu, która nastąpi we wrześniu.

IOS 11 wprowadza subtelne zmiany w wyglądzie systemu operacyjnego, w tym nowy ekran blokady i konfigurowalne, przebudowane Centrum Sterowania. Siri jest mądrzejsza, ma bardziej naturalny głos i może zrobić więcej. Notatki umożliwiają wyszukiwanie pisma odręcznego i skanowanie dokumentów, a Muzyka pozwala teraz udostępniać playlisty znajomym.

Nowa aplikacja „Pliki” poprawia zarządzanie plikami na urządzeniach z iOS. Dla iPada utworzono nowy Dock, przełącznik aplikacji i obsługę przeciągania i upuszczania, co znacznie poprawia wielozadaniowość w urządzeniu. Przebudowano również App Store, a zdjęcia i filmy zajmują mniej miejsca. Wiadomości iMessages mogą być przechowywane w programie iCloud, a programiści uzyskują nowe narzędzia, takie jak ARKit, umożliwiające tworzenie aplikacji i gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx