poniedziałek, 15 lipca

Apple udostępnił dziś piątą, publiczną wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 13.4 i iPadOS 13.4, tydzień po wydaniu czwartej bety i ponad miesiąc po wydaniu iOS i iPadOS 13.3.1.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple mogą bezprzewodowo pobrać aktualizację beta wersji iOS/‌iPadOS‌ 13.4 po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS.

iOS i ‌iPadOS‌ 13.4 przynoszą użyteczne i godne uwagi nowe funkcje i zmiany. Do aplikacji Mail zaktualizowany pasek narzędzi Poczta, który oddziela przycisk odpowiedzi od przycisku usuwania, aby utrudnić przypadkowe usunięcie wiadomości e-mail.

IOS 13.4 wprowadza także udostępnianie folderów iCloud umożliwiając użytkownikom udostępnianie folderów na iCloud Drive innym osobom. Udostępnianie folderów iCloud zostało po raz pierwszy ogłoszone na WWDC w ubiegłym roku, ale wdrożenie go zajęło Apple kilka miesięcy. Ta funkcja wyświetla aktualizacje w czasie rzeczywistym, dzięki czemu zmiany plików będą synchronizowane na urządzeniach wszystkich osób mających dostęp do określonego folderu.

IOS 13.4 wprowadza dziewięć nowych naklejek Memoji/Animoji, których można używać wszędzie tam, gdzie można używać emoji, są nowe opcje ustawień dla aplikacji TV, a Apple wprowadził niewielkie zmiany w usługach lokalizacyjnych, aby uspokoić twórców aplikacji, którzy chcą zachęcić klientów do włączania opcję „Zawsze” dla usług lokalizacyjnych dla aplikacji, które tego potrzebują.

Apple dodał obsługę uniwersalnych zakupów w aplikacjach co oznacza, że programiści mogą sprzedawać jedną aplikację na iOS, tvOS i macOS. W przypadku aplikacji obsługujących tę funkcję klienci będą mogli dokonać jednego zakupu, a następnie pobrać aplikację na wszystkie odpowiednie platformy.

W aplikacji TV wprowadzono nowe ustawienia, które pozwalają użytkownikom kontrolować przesyłanie strumieniowe i pobieranie przez Wi-Fi i sieć komórkową, wprowadzając nowe opcje zapisywania danych dla osób bez nieograniczonego internetu.

Istnieją wskazówki dotyczące nowego interfejsu API „CarKey”, który został zaprojektowany w celu umożliwienia używania iPhone’a lub Apple Watch zamiast tradycyjnego kluczyka samochodowego w pojazdach obsługujących NFC, wraz z opcjami udostępniania cyfrowych kluczy samochodowych znajomym i rodzinie przez wiadomości iMessage.

Kod w iOS 13.4 sugeruje również, że Apple pracuje nad bezprzewodową funkcją odtwarzania iOS, która pozwoliłaby na przywrócenie iPhona i iPada bez potrzeby korzystania z komputera. Do tej pory można to było zrobić tylko i wyłącznie podłączając urządzenie do komputera.

W CarPlay wprowadzono nowe elementy sterujące połączeniami i aplikacjami do nawigacji firm trzecich, skróty klawiaturowe do aplikacji Zdjęcia, zmiany żądań lokalizacji dla aplikacji żądających lokalizacji użytkownika, nowe działanie Skrótów Shazam, opcje zmiany mapowania klawiszy sprzętowych klawiatury podłączonej do iPada i nie tylko.

Aktualizacja iOS 13.4 prawdopodobnie zostanie udostępniona publicznie po wiosennej konferencji Apple, która według plotek odbędzie się 31 marca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx