poniedziałek, 15 lipca

Apple wypuścił właśnie watchOS 6.2, szóstą aktualizację systemu operacyjnego watchOS 6, który został zaprojektowany do pracy z zegarkami Apple Watch. System watchOS 6.2 pojawia się miesiąc po wydaniu niewielkiej aktualizacji watchOS 6.1.3.

System watchOS 6.2 można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Watch na iPhone’a, przechodząc do opcji Ogólne> Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony na ładowarce i musi znajdować się w zasięgu iPhone’a.

Aktualizacja watchOS 6.2 wprowadza obsługę zakupów w aplikacjach, które pozwalają programistom tworzyć i sprzedawać aplikacje dla Apple Watch, które oferują opcje zakupu i subskrypcje w aplikacji. System watchOS 6.2 rozszerza także obsługę EKG i powiadomienia o nieregularnym rytmie serca w Chile, Nowej Zelandii i Turcji, a także rozwiązuje problem, który może zakłócać odtwarzanie muzyki podczas przełączania z Wi-Fi na łączność Bluetooth.

W okresie testowym, kod w iOS 13.4, aktualizacji towarzyszącej watchOS 6.2, posiadał oznaki funkcji o nazwie CarKey, która pozwoli na używanie ‌iPhone’a‌ i ‌Apple Watch‌ zamiast klucza samochodowego do odblokowania pojazdów wyposażonych w NFC. Na podstawie informacji dodanej do wersji watchOS 6.2 ta funkcja nie jest uwzględniona w aktualizacji, ale jest przynajmniej w trakcie prac i być może pojawi się wkrótce.

WatchOS 6.2 może być jedną z ostatnich poważnych aktualizacji systemu operacyjnego watchOS 6, ponieważ Apple zaczyna skupiać się na systemie watchOS 7, który jest w fazie rozwoju przed wydaniem jesiennym. Apple prawdopodobnie zaprezentuje system watchOS 7 w czerwcu przed wypuszczeniem go wraz z nowymi modelami Apple Watch jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx