wtorek, 25 czerwca

OS X El Capitan

Firma Apple wydała właśnie do publicznej wiadomości OS X 10.11 El Capitan, najnowszy system operacyjny dla komputerów Mac dostępny za darmo dla użytkowników na całym świecie. OS X El Capitan przeszedł osiem wersji deweloperskich beta przed wersją Golden Master, która trafiła w ręce deweloperów w dniu 9 września.

OS X El Capitan powoli udostępniany jest użytkownikom, którzy będą go mogli pobrać za pomocą funkcji aktualizacji oprogramowania w Mac App Store. System będzie działać na wszystkich komputerach, które były w stanie obsłużyć poprzednią wersję systemu operacyjnego Mac czyli OS X Yosemite. Bezpośredni link do aktualizacji systemu jest tu: OS X El Capitan.

screen800x500

Jako aktualizacja uzupełniająca do OS X Yosemite, OS X El Capitan to nowy system operacyjny opierający się na funkcjach wprowadzonych w ubiegłym roku. OS X El Capitan koncentruje się na poprawie doświadczeń użytkownika z pracy na komputerze jak i jej wydajności.

OS X El Capitan wygląda podobnie do OS X Yosemite, ale zawiera nową systemową czcionkę San Francisco, wprowadza nową funkcję Split View w Mission Control, dzięki czemu dwie aplikacje pełnoekranowe mogą być używane obok siebie. El Capitan zawiera ulepszone wyszukiwanie Spotlight i kilka nowych funkcji aplikacji. Safari, na przykład, zyskało Przypięte Strony i uniwersalny przycisk wyciszania, a Mail ma nowe, inteligentne sugestie.

screen800x500-1

Zdjęcia w OS X El Capitan obsługuje rozszerzenia innych firm do edycji zdjęć z Mac App Store. Notatki mają nowe funkcje, a Mapy informują o komunikacji i podpowiadają kolejne etapy podróży.

W systemie OS X El Capitan mnóstwo rzeczy dzieje się szybciej. Często są to z pozoru drobne operacje, jak otwieranie poczty lub uruchamianie aplikacji i przełączanie się między nimi, ale cała suma udoskonaleń sprawia, że Mac odczuwalnie przyspiesza i szybciej reaguje na polecenia. Ponadto do Maca trafiła teraz technologia Metal, która poprawia płynność grafiki w grach i wymagających aplikacjach specjalistycznych. Przyspiesza też operacje graficzne na poziomie systemowym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx