niedziela, 21 lipca

iOS-9.3

Firma Apple udostępniła właśnie piątą wersję beta iOS 9.3 przygotowywanej aktualizacji systemu iOS 9 dla deweloperów i publicznych beta testerów na półtora tygodnia po wypuszczeniu czwartej wersji beta iOS 9.3 i trzy miesiące po publicznym wydaniu iOS 9.2, ostatniej dużej aktualizacji do iOS 9. 

Piąta wersja beta iOS 9.3 jest dostępna poprzez system aktualizacji z poziomu telefonu a dla deweloperów również przez sekcję Apple Developer Center.

Apple obiecał, że dzisiejsza aktualizacja przywróci pełną funkcjonalność nawigacji Apple Pencil. We wcześniejszych wersjach beta iOS 9.3, Apple Pencil nie był w stanie być wykorzystywany do zadań takich jak zaznaczanie tekstu, przewijanie, przesuwanie między aplikacjami, dostępu do menu i ogólnych funkcji edycji w aplikacjach nie do rysowania. Usunięcie funkcji zdenerwowało wielu użytkowników iPada Pro, w związku z czym Apple potwierdził, że ich nieobecność była tylko tymczasowa.

Jako jedna z głównych aktualizacji systemu operacyjnego iOS 9, iOS 9.3 wprowadza kilka nowych funkcji. Jest to przede wszystkim tryb Night Shift, który ogranicza na wyświetlaczu urządzenia iOS ilość światła niebieskiego w godzinach wieczornych na rzecz cieplejszych barw żółtych. Istnieje też kilka nowych funkcji dla iPada mających na celu poprawę wykorzystania go w edukacji takich jak logowanie wielu użytkowników. Funkcja ta jednak ograniczona jest tylko dla klientów MDM i nie jest dostępna dla wszystkich.

Apple Music dla CarPlay oferuje sekcje „Nowe” i „Dla Cibie” dla lepszego odkrywania muzyki, a funkcja „W Pobliżu” w CarPlay Maps oferuje więcej informacji o tym, co znajduje się w pobliżu. IPhone z systemem iOS 9.3 jest w stanie obsługiwać teraz wiele zegarków Apple Watch, a użytkownicy iPhone’a 6S znajdą w zaktualizowanym systemie nowe szybkie menu 3D Touch dla aplikacji takich jak Pogoda, Ustawienia, Kompas, Zdrowie, App Store i iTunes Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx