czwartek, 18 lipca

macos-ios

Apple udostępnił piątą publiczną wersję beta iOS 10.1 oraz piątą wersję beta macOS Sierra 10.12.1. Obie nowe bety są dostepne dla zarejestrownych testerów za pośrednictwem odpowiednio uaktualnień na urządzeniu iOS bądź z Mac App Store na komputerze Mac.

Wygląda na to, że dzisiejsza wersja beta jest dostępna tylko dla iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus, co sugeruje, że być może posiada poprawkę błędu LTE, który został wykluczony w iOS 10.0.3, wydanym dla tych telefonów w poniedziałek.

zrzut-ekranu-2016-10-19-o-20-19-37

iOS 10.1 wprowadza tryb „Portret” dla iPhone’a 7 Plus, który pozwala na wykorzystanie podwójnej kamery w urządzeniu. Tryb portretowy przeznaczony jest do naśladowania rodzaju głębi ostrości, która pozwala zachować wyraźny obraz twarzy przy rozmyciu wszystkiego w tle.

iPhone 7 Plus to nie tylko całkowicie nowy aparat – to teraz zintegrowany system składający się z dwóch aparatów. Ten sam 12-megapikselowy szerokokątny, który zastosowano w konstrukcji iPhone’a 7, współpracuje z oferującym większe zbliżenia aparatem z teleobiektywem. Pozwala to robić lepsze zdjęcia z większego dystansu. Dzięki nowemu efektowi głębi ostrości zdjęcia portretowe wyglądają lepiej niż kiedykolwiek.

MacOS Sierra 10.12.1 wydaje się koncentrować głównie na poprawkach i ulepszeniach wydajności w celu rozwiązania problemów, które pojawiły się od wydania macOS Sierra, ale może również dodać funkcje przeznaczone dla nowej generacji modeli MacBooka Pro, który ma zostać wydany jeszcze w tym roku. Obejmuje ona także wsparcie albumów w aplikacji Zdjęcia z nową funkcją „Portret” w iOS 10.1 na iPhone’ie 7 Plus.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx