piątek, 12 lipca

Apple wydał właśnie piątą wersję beta iOS 7 dla deweloperów w celach testowych. Aktualizacja jest dostępna poprzez over-the-air dla obecnych beta testerów i może być pobrana bezpośrednio poprzez Developer Center firmy Apple.

Wersja ta przynosi szereg usprawnień, zmian i poprawek do systemu operacyjnego, w tym nowo przeprojektowane ikony ustawień i opcję Control Center, która umożliwia wyłączenie tej funkcji w ramach aplikacji.

iOS 7 beta 5 oferuje także mnóstwo drobnych usprawnień interfejsu i ulepszeń, które sprawiają, że iOS 7 jest zarówno szybszy jak i bardziej dopracowany.

Ustawienia – ikony w menu Ustawienia są kompletnie przeprojektowane, począwszy od standardowych niebieskich ikon do różnych ikon kwadratowych w różnych kolorach.

Wyłączanie – suwak, który wyświetla gdy iPhone jest wyłączany został nieco zmieniony.

Twitter – ikona Twittera została przeprojektowana. Zamiast białego ptaka na niebieskim tle, teraz przedstawia mamy niebieskiego ptaka na białym tle.

Powiadomienia – baner powiadomienia może być teraz rozebrany dając dostęp do dodatkowych informacji.

Telefon – ikony, które są wyświetlane podczas gdy użytkownik jest w trakcie rozmowy zostały nieco zmienione i dostały okrąg wokół ikon. Wydaje się, że są one także większe.

Ekran startowy – podczas instalacji iOS 7 beta 5, wielu użytkowników iPhone’a 5 zauważyło, że kolor ekranu startowego dopasowuje się do ich urządzeń, z białym ekranem do białych telefonów i czarnym ekranem do czarnych telefonów. Rozróżnienie to wydaje się być ograniczona do iPhone’ów 5 w tym momencie, gdyż właściciele iPadów i starszych iPhone’ów nie zauważyło zmiany.

Wiadomości – w iOS 7 beta 4, Apple zmienił domyślne ustawienie wyświetlania imienia i inicjał kontaktu w rozmowie. W beta 5, tylko nazwisko jest wyświetlane domyślnie, chociaż inne opcje można wybrać w menu ustawień poczty (związane z Wiadomościami).

Piąta wersja beta iOS 7 pojawia się zaledwie tydzień po poprzedniej wersji. Apple prawdopodobnie będzie kontynuować wypuszczanie regularnych aktualizacji dla iOS 7, wnosząc niewielki wzrost wydajności i zmian w systemie operacyjnymi, który publicznie ma zostać oddany na jesieni tego roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mikołaj
Mikołaj
10 lat temu

Powrócił także krótki tekst „Odblokuj”, zamiast „przesuń palcem, żeby odblokować”

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx