sobota, 13 lipca

iOS 10 beta 2

Firma Apple wydała drugą publiczną wersję beta iOS 10 dla publicznych beta testerów, dwa tygodnie po wydaniu pierwszej publicznej wersji beta iOS 10 i zaledwie kilka dni po udostępnieniu trzeciej bety dla deweloperów.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple otrzymali aktualizację iOS 10 w uaktualnieniach na urządzeniu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu. Ci, którzy chcą być częścią programu testów beta firmy Apple mogą rejestrować się do udziału za pośrednictwem strony internetowej testów beta, która daje użytkownikom dostęp do obu wersji beta zarówno iOS i MacOS.

Druga publiczna beta iOS 10 i trzecia beta dla deweloperów prawdopodobnie są identyczne, a w wersji beta dla programistów Apple wprowadził kilka nowości:

Haptyczna informacja o blokadzie – podczas blokowania iPhone’a 6S lub 6S Plus, mamy małą wibrację informującą, że urządzenie zostało prawidłowo zablokowane. Na innych urządzeniach słychać też krótki dźwięk po naciśnięciu przycisku zasilania.

Touch ID – Jest nowa opcja, w ustawieniach Dostępność, która pozwala otworzyć iPhone’a tylko poprzez przyłożenie palca do Touch ID, bez jego ponownego wciskania. Funkcja ta była już dodana poprzednio ale nie działała w pełni prawidłowo.

IMG_0839 2

Dźwięk Klawiatury – znacznie cichszy dźwięk klawiatury, który został wprowadzony w pierwszej wersji beta dla deweloperów i usunięty w drugiej wersji beta został ponownie wprowadzony w tej wersji.

Szybkie menu – w iOS 10 beta 3 w iPhone’ie 6S dotknięcie 3D Touch na ikonę dowolnej aplikacji sugeruje teraz opcję udostępnienia aplikacji z jej nazwą. Wcześniej nazwa aplikacja nie była uwzględniona.

IMG_0841

Zdrowie – Pojawiła się nowa opcja „Poprawy działania aktywności”, która pozwala na wysyłanie anonimowych informacji związanych ze zdrowiem w Ustawienia -> Prywatność -> Diagnostyka i użytkowania. Po otwarciu aplikacji Zdrowie po raz pierwszy w iOS 10, zobaczymy także okno powalające na włączenie takiej opcji.

IMG_0840

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx