wtorek, 7 lutego

Równolegle z wydaniem systemu iOS 12, watchOS 5 i tvOS 12, firma Apple oficjalnie wypuściła aplikację Skróty dla urządzeń z systemem iOS.

Na iPhone’ach i iPadach z systemem iOS 12 aplikacji Skróty można używać do tworzenia wieloetapowych skrótów przy użyciu aplikacji wbudowanych w system jak i zewnętrznych, które mogą być aktywowane m.in. poleceniem głosowym Siri.

Na przykład można utworzyć skrót wysyłający wiadomość tekstową do współlokatora, że jesteś już w drodze do domu i kolejny skrót do aplikacji Mapy, która automatycznie pokaże nam drogę do domu. Można również zdefiniować skrót, który zamieni nam zdjęcie Live Photo w animowany GIF, który możemy wysłać do osoby nie posiadającej iPhone’a.

Skróty można w dużym stopniu dostosować do własnych potrzeb, a aplikacje firm trzecich mogą ujawnić szereg szybkich akcji, które można włączyć do skrótów. Od dziś tysiące aplikacji opublikują aktualizacje o obsługę Skrótów Siri, co daje nam pierwsze spojrzenie na wszystkie rzeczy, jakie mogą robić skróty.

Nowa aplikacja Skróty została oparta na aplikacji Workflow, którą Apple przejął w zeszłym roku, a aplikację Workflow zastąpiono skrótami. Skróty można pobrać z App Store za darmo już od teraz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx