czwartek, 18 sierpnia

Zamówienia na telefon iPhone X rozpoczęły się dziś o godzinie 9.01 czasu polskiego, a pierwsze zapasy wyprzedały się w zaledwie kilka minut. Realizacja obecnych zamówień szacuje się na ok. 5 do 6 tygodni, z dostawą na początku grudnia.

Choć szacunki dotyczące wysyłki nie są wiarygodnym wskaźnikiem sprzedaży iPhone’a X nie wiedząc dokładnie jak duże były zapasy, to firma Apple wydała oświadczenie dla MacRumors, wskazując, że popyt na iPhone X nie mieści się w ich skali.

Cieszymy się, że rozpoczęliśmy przyjmowanie zamówień na iPhone’a X, przyszłość smartfona. Z pierwszych relacji widać, że zapotrzebowanie klientów nie mieści się się w naszej skali. Ciężko pracujemy, aby ten rewolucyjny, nowy produkt trafił w ręce każdego klienta, który go zamówił najszybciej jak to możliwe. Dalej przyjmujemy zamówienia online, a iPhone X będzie dostępny w sklepach w piątek, 3 listopada od godziny 8:00, również u naszych operatorów i sprzedawców detalicznych na całym świecie.

„Szybki wzrost czasu dostaw iPhone’a X zbliża go do bardzo popularnego iPhone’a 6 Plus”, powiedział Brian White, analityk Apple z Drexel Hamilton, w notatce uzyskanej przez MacRumors. Porównanie z premierową sprzedażą iPhone’a 6 znów nie mówi nam wiele, ponieważ znowu nie wiemy, ile zapasów było dostępnych w dniu startu sprzedaży.

Przed rozpoczęciem przedsprzedaży pojawiło się wiele raportów sugerujących, że w związku z problemami produkcyjnymi iPhone X będzie trudno dostępny aż do początku przyszłego roku. Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, przewidywał, że początkowa ilość to zaledwie dwa do trzech milionów sztuk.

W zeszłym roku Apple wycofał się z ogłaszania pierwszych danych dotyczących sprzedaży nowych modeli iPhone’ów w pierwszy weekend sprzedaży, ponieważ popyt przeważnie przewyższał podaż. W związku z tym firma uznała, że nie jest to reprezentatywna metryka dla inwestorów i klientów.

Klienci, którzy przegapili zamówienia wstępne, lub zmierzyli się z długim szacunkowym czasem wysyłki, mogą spróbować szczęścia w sklepach detalicznych od 3 listopada. Apple twierdzi, że sklepy będą przygotowane z pewnymi zapasami iPhone’a X dla klientów, którzy pojawią się tam jako pierwsi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx