poniedziałek, 27 marca

Electronista donosi, że Apple przegrał sprawę sądową w Meksyku wobec praw do nazwy „iPhone” w tym kraju. Sąd orzekł, że nazwa jest fonetycznie zbyt podobna do nazwy firmy telekomunikacyjnej iFone, która swoją nazwę handlową zarejestrowała w 2003 roku.

„Decyzja wynika z postępowania sądowego, które Apple rozpoczął w 2009, zgłaszając zastrzeżenia do korzystania z marki iFone, która może wprowadzać konsumentów w błąd.

El Universal donosi, że nazwa handlowa iFone została zarejestrowana w Meksyku w 2003 roku, czyli mniej więcej cztery lata przed tym kiedy zrobił to Apple. Niemniej, Apple szukał bezskutecznie sposobu aby zdobyć wyłączną kontrolę nad marką rok po tym, jak iPhone pojawił się w Meksyku po raz pierwszy.”

Hiszpańska agencja Efe ma nieco więcej informacji o sytuacji, cytując prawnika iFone, który powiedział, że to trzeci raz kiedy Apple przegrywa tą kwestię.

Nie jest jasne, jakie dokładnie kolejne kroki poczyni Apple i iFone, oraz czy ma on możliwość złożenia dodatkowych apelacji. Apple nie może po prostu zrezygnować z nazwy iPhone w Meksyku, a zatem prawie na pewno będzie próbował zawarzeć ugodę z iFone, która umożliwiłby firmie z Cupertino korzystanie z nazwy handlowej iPhone w kraju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx