niedziela, 2 października

Apple Watch 2

Apple poszukuje obecnie dodatkowego dostawcy przyszłorocznego Apple Watch 2, wynika z najnowszego raportu ze źródeł łańcucha dostaw opublikowanego przez DigiTimes. Firma rozmawia z Inventec, Wistron i Foxconn Electronics, którzy mogliby dołączyć do Quanta Computer w produkcji następnej generacji Apple Watch. Raport twierdzi, że przyczyną jest „słabszy niż oczekiwano” zwrot zysku od Quanta w odniesieniu do pierwszej generacji Apple Watch. 

Raport wspomina także o zamówieniu przez Apple 4 milionów sztuk Apple Watch na czwarty kwartał 2015 roku, nieco mniej od planowanych 6 milionów, w ramach przygotowań do sezonu przedświątecznego, ponieważ zapotrzebowanie „nie jest tak silne jak oczekiwano”. Mimo to, firma spodziewa się, że sprzedaż zegarków przewyższy 10 milionów sztuk do końca roku, przed oczekiwaniem na pierwsze plotki związane z Apple Watch 2 gdzieś w drugim kwartale 2016 roku.

Dzisiejsza wiadomość jest następstwem wcześniejszej wypowiedzi samego prezesa Quanta Computer, Barry Lama, który mówił o zbliżającym się procesie produkcji Apple Watch 2, dając okno do spekulacji o terminie jego wpuszczenia na końcówkę drugiego kwartału 2016 i pełnego startu sprzedaży w trzecim kwartale. Niewiele wiadomo na temat drugiej generacji Apple Watch, oprócz kilku plotek, które wskazywały na możliwość cieńszego urządzenia, zintegrowanie kamery FaceTime i rosnącej niezależności od iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx