wtorek, 6 grudnia

iPhone bez przycisku Home

Apple stara się opracować własne rozwiązanie integrujące sterowniki ekranu dotykowego i wyświetlacza dla urządzeń mobilnych na jednym chipie, wynika z nowego raportu opublikowanego przez tajwański serwis DigiTimes. Integracja dotyku i wyświetlania w jeden sterownik (TDDI) mogłaby również objąć zintegrowanie czujnika linii papilarnych potencjalnie umożliwiając Apple pozbycie się kultowego przycisku Home.

Sterownik TDDI jest nowością w branży, choć pierwsze takie rozwiązanie wprowadziła na początku tego roku firma Synaptics. Synaptics stworzył swoje nowe chipy TDDI, wykorzystując do tego swoje niedawne przejęcie producenta chipów firmy Renesas SP Drivers, łącząc tym samym własną technologię dotykową z technologią wyświetlaczy Renasas. Apple podobno badał możliwości przejęcia Renesas SP Drivers w zeszłym roku, ale negocjacje nie powiodły się i ostatecznie firmy nie doszły do porozumienia.

Synaptics miał nadzieję, że przejęcie firmy Renesas SP Drivers i jego nowe chipy TDDI zachęcą Apple do podjęcia współpracy z firmą, ale dzisiejszy raport sugeruje, że Apple prowadzi badania nad własnym rozwiązaniem.

DigiTimes sugeruje, że nowe rozwiązanie Apple może wyeliminować tradycyjny przycisk Home z urządzeń iOS, prawdopodobnie poprzez integrację jego funkcjonalności w ekranie urządzenia, co zresztą było poparte już dawnymi wnioskami patentowymi złożonymi przez Apple. Może to również pozwolić w przyszłości stworzenie większych rozmiarów wyświetlacza od krawędzi do krawędzi ekranu w tych samych obudowach lub w mniejszych obudowach pozostawienie tych samych 4,7-calowych i 5,5-calowych wyświetlaczy z obecnych modeli.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx