sobota, 25 maja

W nawiązaniu do naszego poprzedniego artukułu mamy kolejną ciekawostkę. Wiemy już, że w Chinach można podrobić praktycznie wszystko. Z mniejszym lub większym sukcesem. Jednak kolejnym godnym podziwu tematem jest „podrobiony” salon Apple w Chinach.

Apple ma w Chinach tylko kilka sklepów, więc jeden bystry biznesmen postanowił zbudować swój własny. Jednak nie poszedł w ścieżkę oficjalną, aby stać się autoryzowanym sprzedawcą tylko stworzył swój własny, wyglądem do złudzenia przypominający ten oryginalny.

Z zewnątrz, duże, białe świecące logo Apple wisi nad szklanymi drzwiami. Wewnątrz, pracownicy chodzą w niebieskich koszulach, ozdobionych białym logo Apple, wraz z nazwą firmy i identyfikatorami na szyjach. Podłogi są z drewna i kamienia, w zależności od części sklepu w której jesteś. Najnowsze produkty Apple leżą na drewnianych stołach dla klientów, którzy chcą przetestować urządzenie.

Podobnie jak w lokalnym sklepie Apple, białe ściany sklepu, na nich plakaty Apple z iPhone’em 4, iPadem 2 i różnymi komputerami Mac. Pozostałe ściany są wypełnione akcesoriami i oprogramowaniem. Co jeszcze bardziej imponujące jest to, jest nawet mini Genius Bar, obszar dla dzieci do zabaw iPadami i Macami, oraz kręcone schody, podobne do tych, które prowadzą do kultowego salonu Apple w Nowym Jorku na Fifth Avenue.

Jednak najbardziej zastanawiające i rażące jest to, że pracownicy sklepu „Apple Store” rzeczywiście myślą, że pracują w Apple.

„Nawiązaliśmy rozmowę z tymi sprzedawcami, którzy zaręczali na Boga, że pracują dla Apple”

Są podobno trzy takie fałszywe salony Apple oddalone od siebie 10 minut spacerem, z których jeden nie jest tak przekonujący jak dwa pozostałe, posiadając błędne logo „Apple Stoer”.

Dość przekonujące, prawda? Kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy te zdjęcia, byliśmy pewni, że to prawdziwy sklep Apple. 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx