niedziela, 4 grudnia

Sprzedaż Apple Watch wyprzedziła w 2019 roku całą szwajcarską branżę zegarków wynika z najnowszych danych udostępnionych dziś przez Strategy Analytics.

W 2019 roku Apple dostarczył około 30,7 mln sztuk zegarków Apple Watch na całym świecie, co stanowi wzrost o 36% w porównaniu z 22,5 mln sztuk sprzedanych w 2018 roku.

Dla porównania, szwajcarski przemysł zegarków (który obejmuje wszystkie szwajcarskie marki), w 2019 roku sprzedał w sumie 21,1 miliona sztuk na całym świecie, co stanowi spadek o 13 procent z 24,2 miliona zegarków sprzedanych w 2018 roku.

Według Strategy Analytics ‌Apple Watch‌ jest „niezwykle popularny” w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Azji ze względu na przyjazną dla użytkownika technologię, aplikacje i atrakcyjny wygląd. Tymczasem zegarki analogowe pozostają popularne wśród starszych konsumentów, jednak młodzi kupujący wolą smartwatche i skomputeryzowane urządzenia na rękę.

Tradycyjni szwajcarscy producenci zegarków, tacy jak Swatch i Tissot, przegrywają wojnę ze smartwatchami. Apple Watch dostarcza lepszy produkt za pośrednictwem głębszych kanałów sprzedaży detalicznej i jest atrakcyjny dla młodszych konsumentów, którzy coraz częściej chcą cyfrowych urządzeń na rękę. Okno dla szwajcarskich marek zegarków, które ma wpływ na smartwatche, jest zamknięte. Czas może być niekorzystny dla Swatcha, Tissota, TAG Heuera i innych.

Apple pokonał sprzedaż przemysłu szwajcarskiego po raz pierwszy w okresie świątecznym 2017 roku, ale rok 2019 to pierwszy pełny rok, w którym Apple sprzedał większą liczbę zegarków Apple Watch.

Apple nie podaje konkretnych liczb dotyczących sprzedaży Apple Watch, więc szacunki oparte są na domysłach, ale duża różnica między szacowanymi przesyłkami Apple Watch a szacowanymi wysyłkami szwajcarskich zegarków sugeruje, że wniosek dotyczący pobicia przez Apple Watch sprzedaży szwajcarskich zegarków w 2019 roku jest słuszny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx