poniedziałek, 17 czerwca

Zgodnie z raportem TechCrunch, w przyszłym miesiącu Apple spotka się z producentami akcesoriów w Shenzhen w Chinach, aby omówić integrację nowego złącza Lightning w produktach firm trzecich. Program MFi pozwala producentom uzyskać komponenty sprzętowe niezbędne do podłączenia iPhone’ów, iPodów i iPadów w dokach firm trzecich, samochodach i innych urządzeniach tego typu.

Jednakże wraz ze zmianą z poprzedniego złącza dokującego, TechCrunch twierdzi, że Apple będzie chciał utrzymać bardzo ścisłą kontrolę nad nowym złączem Lightning:

Jednym z tych nowych przepisów, zgodnie z naszymi źródłami zaznajomionymi z programem, jest to, że podaż złącza Lightning jest kontrolowana przez Apple, a jego dostarczenie następuje tylko zatwierdzonym partnerom MFi i dopiero wtedy, gdy produkt spełni wszystkie standardy i specyfikacje zgodnie z ustaleniami z Apple. Złącze sprzedaje się na objętość a nie ilość, a nasze źródło mówi, że jego cena jest bardzo fair, jeśli weźmie się pod uwagę zaawansowaną technologią zastosowaną w złączu.

Wcześniejszy demontaż łącznika Lightning wykazał sporo specjalistycznego sprzętu wewnątrz złącza samego, w tym chip, który może być użyty jako zabezpieczenie.

Chińskie firmy mówią, że złamały już protokoły zabezpieczeń i są w trakcie produkcji komponentu złącza Lightning. Spotkanie, które podobno ma się odbyć 7 i 8 listopada, będzie pierwszym krokiem w kierunku rozwoju nowych produktów kompatybilnych z łączem Lightning.

Firma Apple powiedziała podczas inauguracji iPhone’a 5, że niektóre firmy, w tym Bose, JBL, B & W i B & O pracują już nad urządzeniami zgodnych z nowym łączem. Jednakże, nie słyszeliśmy żadnych konkretnych dat związanych z ich dostępnością.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx