sobota, 15 czerwca

Już w lipcu pojawiły się pogłoski, że Apple przymierza się do zakupu PrimeSense, Izraelskiej firmy odpowiedzialnej za rozwój czujnika ciała 3D ciała zastosowanego w Microsoft Kinect. Chociaż firma zaprzeczała spekulacjom, dzisiejsze informacje sugerują, że zakup został zrealizowany. Według Calcalist.co.il, Apple gościł delegację kierownictwa PrimeSense w ciągu ostatnich kilku dni, aby przypieczętować umowę o wartości 345 milionów dolarów.

Jak wiemy, Apple często kupuje mniejsze, innowacyjne firmy, aby wykorzystać ich technologię w swoich popularnych urządzeniach. Jak zatem Apple mógłby wykorzystać PrimeSense? Dzięki Kinect, widzieliśmy już, jak działa chip. Czy zatem firma rozgląda się nad wypuszczeniem telewizora sterowanego gestami, jak mówiono jakiś czas temu? Wiemy, że Apple badał i zastrzegał patenty na różne czujniki wykorzystujące ruch.

https://www.youtube.com/watch?v=fK2NXOQf-K0

Jeden z takich patentów nazywał się „3D Imaging & Display System”. Dawał on użytkownikom czujnik i projektor holograficzny umieszczony z przodu użytkownika i umożliwiał kontrolowanie telewizora/wyświetlacza za pomocą gestów i interakcji z tym czujnikiem. Co więcej, czujniki mogą być umieszczone po całym pokoju, dzięki czemu system byłby dużo bardziej precyzyjny, rozpoznając gesty bez względu na to gdzie jesteś i jak je wykonujesz.

To wszystko wygląda prawie jak sceny z filmu „Raport mniejszości”, ale nie jest to już coś, co można zobaczyć tylko w filmach. Podobnie jak wiele starych technologii science fiction, teraz trafiają do rzeczywistości. Czy zobaczymy ją właśnie w telewizorze Apple zobaczymy zapewne już całkiem niedługo.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx