czwartek, 16 września

Serwis 9to5mac informuje, iż Apple pracuje nad aplikacją „Skaner” dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS, który umożliwi użytkownikom iPhone, iPod Touch lub iPad skanowanie dokumentów, artykułów czy wizytówek. Skan będzie eksportowany jako PDF do aplikacji, takich jak Pages czy kontaktów.

Nie jest jednak pewne kiedy aplikacja będzie wydana i czy będzie bezpośrednio dołączona do przyszłych wersji iOS. Taka funkcjonalność skanowania wymaga przede wszystkim lepszego aparatu niż w iPhonie 4, w którym rozdzielczość to 5 Mpix. Korzystanie z funkcji OCR byłoby możliwe w iPhone 5, w którym rozdzielczość aparatu fotograficznego ma wynosić 8 Mpix.

„Użytkownik posiadający iPhona robi zdjęcie dokumentu lub artykułu. Następnie oprogramowanie Appla zmienia rozmiar obrazu w format A4 lub inny w zależności od oryginalnego dokumentu. Zmiana rozmiaru obejmuje wyrównanie brzegów, które są przekrzywione. Następnie użytkownik może ręcznie zmienić rozmiar dokumentu.”

Aplikacja Skanera ma również korzystać z opartego na chmurze oprogramowania OCR pozwalającego na oddzielenie obrazu od tekstu i  kopiowanie lub wklejanie zeskanowanego teksu w do innych aplikacji iOS. 9to5mac zakłada, że aplikacja Skanera będzie zdolna do automatycznego zapisu zeskanowanej wizytówki do Kontaktów użytkownika.

W App Store możemy znaleźć wiele aplikacji zamieniających urządzenie iOS w przenośny skaner. Jednak to firmie Apple przyznano szereg patentów związanych z możliwością funkcji skanowania dla urządzeń mobilnych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lion
Lion
10 lat temu

Ciekawe rozwiązanie ze skanowaniem wizytówek, pstryk i osoba wpisana do kontaktów.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x