środa, 1 lutego

Vimeo-Flickr-iOS-7

Apple robi coraz większe starania się, aby zaoferować większą integrację w sieci społecznościowe w swoim mobilnym systemie operacyjnym wprowadzając do oferty integrację z Twitterem w iOS 5, a następnie z Facebookiem w iOS 6. Według serwisu 9to5Mac, Apple jeszcze bardziej rozszerzy integrację sieci społecznościowych w iOS 7 wprowadzając serwis udostępniania zdjęć Flickr i witrynę udostępniania wideo Vimeo.

Tak jak integracja Facebooka i Twittera, Vimeo i Flickr pozwoli użytkownikom na zalogowanie się do tych portali społecznościowych w menu Ustawienia. To jednorazowe zalogowanie będzie użyteczne w całym systemie iOS, zapewniając kompleksowe opcje udostępniania i łatwą integrację z innymi pobranymi aplikacjami.

Dzięki integracji Flickr, użytkownicy iPhone’ów, iPadów i iPodów touch będą mieli możliwość udostępniania zdjęć przechowywanych lub wykonanych na ich urządzeniach do serwisu Flickr jednym kliknięciem z systemowego menu. Flickr został zintegrowany z płatną aplikacją iPhoto na iOS i OS X Mountain Lion od 2012 roku, ale iOS 7 będzie pierwszym systemem, w którym usługa udostępniania zdjęć zostanie zintegrowana do całego systemu operacyjnego iOS.

Flickr jest logicznym uzupełnieniem iOS. Biorąc pod uwagę istniejące stosunki Apple z Yahoo, to dodanie popularnej platformy hostingowej filmów video jakim jest Vimeo jest także logicznym wyborem dla iOS 7, zwłaszcza jeśli Apple nadal chce odchodzić od produktów Google. Apple przestał oferować YouTube jako aplikacji wbudowanej w system wraz z iOS 6, a także wprowadził własną aplikację mapowania, odchodząc od stosowania Google Maps.

I choć Apple nadal zezwala na bezpośrednie przesyłanie plików wideo na YouTube z aplikacji aparatu, to integracja Vimeo da użytkownikom iOS 7 dodatkowe opcje przesyłania wideo.

Jak zauważają anonimowe źródła 9to5Mac, integracja Flickr i Vimeo jest obecnie w fazie testów i jak w przypadku wszystkich wersji beta oprogramowania, istnieje ryzyko, że może ona zostać usunięta przed publicznym wydaniem iOS 7.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx