wtorek, 16 sierpnia

CarPlay

Apple rozszerzył dziś listę partnerów samochodowych, którzy oferować będą wsparcie usługi CarPlay w swoich przyszłych modelach. Do listy dołączyło kilka marek z grupy Fiat-Chrysler: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep i Ram. Oficjalne potwierdzenie wystosowała także Mazda, a kilka dni temu chęć integracji systemu Apple CarPlay do swoich pojazdów wyraziła także firma Audi.

Nowi partnerzy poszerzają istniejącą listę oficjalnych partnerów CarPlay takich jak Mercedes-Benz, Volvo, BMW, Ford, Hyundai, GM i Honda, którzy mają wypuścić swoje samochody kompatybilne z CarPlay jeszcze przed końcem roku. Oprócz nowych samochodów, chęć dodania wsparcia mobilnej usługi Apple wyrażają także firmy takie jak Alpine i Pioneer, które zainteresowane są wprowadzeniem funkcji w swoich zewnętrznych systemach car-audio. Dzięki temu właściciele istniejących już samochodów mieliby możliwość wprowadzenia CarPlay na deski rozdzielcze swoich samochodów.

CarPlay korzysta z wbudowanego na desce rozdzielczej wyświetlacza umożliwiając przekazanie części z funkcji iPhone’a do samochodu. Kierowcy mogą korzystać z technologii Siri do wykonywania połączeń, odbierania wiadomości, uzyskiwania wskazówek i słuchania muzyki przy jednoczesnym skupieniu się na drodze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx