wtorek, 31 stycznia

Od niedawna Apple zaczął sprzedawać System Linksys Velop Whole Home Mesh Wi-Fi zarówno w swoim sklepie internetowym jak i sklepach detalicznych, wprowadzając tym samym pierwszy router, który oferuje oprócz swoich raczej przestarzałych AirPort Extreme, AirPort Express i AirPort Time Capsule.

Apple nie aktualizował urządzenia AirPort Time Capsule ani AirPort Extreme od czerwca 2013 roku, a minęło jeszcze więcej czasu od ostatniej aktualizacji AirPort Express w 2012 roku. Pod koniec ubiegłego roku plotki sugerowały nawet, że Apple wstrzyma całkowicie rozwój linii stacji bazowych AirPort, rozwiązując zespół AirPort i przenosząc inżynierów do innych projektów.

Chociaż firma Apple nie zaktualizowała linii AirPort od lat, a obecnie sprzedaje system WiFi innej firmy, wydaje się, że planuje nadal oferować opcje AirPort w najbliższej przyszłości. W oświadczeniu dostarczonym do 9to5Mac, rzecznik Apple powiedział, że Linksys Velop jest opcją dla osób z większymi domami.

Ludzie uwielbiają nasze produkty AirPort i nadal je sprzedajemy. Łączność w domu jest ważna, a my dajemy klientom jeszcze jedną opcję, która dobrze pasuje do większych przestrzeni.

Chociaż Apple nadal oferuje swoje stacje bazowe AirPort, to urządzenia te nie mogą trwać wiecznie bez aktualizacji. Biorąc pod uwagę, że Apple zamierza sprzedawać produkt Wi-Fi innej firmy, wygląda na to, że firma nie planuje aktualizacji tych produktów w przyszłości.

Stacje bazowe AirPort zapewniają kilka wyjątkowych korzyści, które nie są dostępne w przypadku opcji innych producentów, takich jak wbudowana obsługa funkcji kopii zapasowych Time Machine w Time Capsule i funkcja AirPlay w AirPort Express. Możliwe, że Apple ma zamiar włączyć te funkcje sieciowe Wi-Fi do przyszłego produktu, ale jeśli tak, to nie ma żadnych plotek sugerujących, że stanie się to w najbliższej przyszłości.

System Velop firmy Linksys to obejmujący cały dom system Wi-Fi, który działa niezwykle sprawnie, tworząc sieć kratową (mesh) o bardzo dużym zasięgu. W przeciwieństwie do tradycyjnych routerów, które wymagają wzmacniaczy sygnału, trójzakresowy system Wi-Fi Velop sam zapewnia komunikację Wi-Fi w całym domu. Każdy węzeł zwiększa zasięg Wi-Fi o 186 metrów kwadratowych, a użytkownik może rozbudowywać swoją sieć kratową (mesh), dodając kolejne węzły.

Apple sprzedaje Velop w dwóch konfiguracjach, z dwoma lub trzema węzłami, za 1390 złotych lub 1769 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx