wtorek, 18 stycznia
sapphire_furnaces

Piece do szkła szafirowego

Wcześniej w tym tygodniu, zgłoszenie patentowe firmy Apple pokazało zainteresowanie jej potencjalnym wykorzystaniem szafiru jako osłony szklanych wyświetlaczy w przyszłych iPhone’ach, a według nowego raportu tajwańskiego Apple Daily, partner montażowej firmy Foxconn rozpoczął próbną produkcję takich urządzeń z początkową liczbą 100 sztuk.

Raport zwraca uwagę, że choć jest to mała liczba urządzeń, to produkcja może oznaczać spory krok w eksperymentowaniu z tym materiałem na szerszą skalę. Raport twierdzi również, że dostawcy technologii szafirowej dla Apple, firmy Synopsys i Bern Optics dokonały znaczących inwestycji w maszyny i inne urządzenia do cięcia, napędzając niedawne spekulacje, że Apple pracuje nad rozkręceniem tej technologii. MacRumors również słyszał niepotwierdzoną wiadomość, że Apple pracuje ze szwajcarską firmą Meyer Burger Technologies w celu uzyskania nowych maszyn do cięcia szafiru. Sapphire jest obecnie wykorzystywane do ochrony kamery w najnowszych iPhone’ach i czujnika odcisków palców Touch ID w iPhone’ie 5S, ale rozszerzenie tego zastosowania na pokrywy szklane wyświetlaczy będzie wymagało ogromnego wzrostu produkcji szkła szafirowego.

W listopadzie ubiegłego roku, okazało się, że Apple zawarł umowę z GT Advanced Technologies na budowę zakładu produkcyjnego dostarczającego szafir w Mesie w Arizonie. Obiekt nie został jeszcze oddany, jednak Apple wciąż zatrudnia własny personel i rekrutuje pracowników GT Advanced Technologies do prac w nowym zakładzie.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x