sobota, 15 czerwca

MacBook Mini

Apple zarejestrował w tym tygodniu w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej nowe komputery Mac, co oznacza, że nowe modele i odświeżenia mogą być już tuż tuż. Zgłoszenia, które zostały znalezione przez MySmartPrice i francuską witrynę Consomac, są prawnie wymagane dla jakichkolwiek urządzeń z szyfrowaniem sprzedawanych w Armenii, Białorusi, Kazachstanie, Kirgistanie i Rosji.

Numery modeli komputerów Mac to A1347, A1418, A1419, A1481, A1862, A1993, A2115, A2116, A1466, A1534, A1708, A1932, A1989, A1990. Niektóre numery odnoszą się do istniejących modeli, które są aktualizowane w rejestrze, aby wskazać jedynie, że pojawią się z najnowszym systemem operacyjnym macOS Mojave, ale cztery z nich nie mają obecnie odpowiedników w ofercie Apple. Niektóre pojawiły się również w dokumentach Eurazji na początku tego roku.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje nowego, 13-calowego MacBooka klasy podstawowej właśnie 30 października w Nowym Jorku. Bardziej przystępny cenowo komputer Mac mógłby zastąpić komputer MacBook Air, ale w związku z tym, że szczegółów na temat nowej maszyny jest niewiele, to może się okazać, że należeć on będzie do 12-calowej rodziny MacBooków.

Nie wiadomo, ile mógłby kosztować nowy, 13-calowy MacBook, ale MacBook Air sprzedawany jest w USA za 999 dolarów.

Mac mini, który nie był aktualizowany przez ponad 1400 dni, również zostanie odświeżony w tym miesiącu, po raz pierwszy od 2014 roku. Nie wiemy zbyt wiele na temat tego, czego możemy się spodziewać po uaktualnieniu Mac mini, ale na pewno będzie to aktualizacja komponentów wewnętrznych i szybsze procesory.

Gama komputerów iMac firmy Apple również wymaga co najmniej odświeżenia, a aktualnie sprzedawane modele nie były aktualizowane od półtora roku. Nie jest wykluczone, że Apple planuje również odświeżyć procesory w swojej linii komputerów MacBook Pro.

Konferencja Apple w Nowym Jorku odbędzie się we wtorek, 30 października w Brooklyn Academy of Music, w Operze Howarda Gilmana, o godzinie 15:00 czasu polskiego. Apple transmituje wydarzenie na żywo na swojej stronie internetowej oraz w Apple TV, a my na pewno poinformujemy Was również o wszystkich nowościach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx