czwartek, 23 maja

Jak donosi Bloomberg, Apple w tym tygodniu zaczął prosić wszystkich swoich pracowników w Stanach Zjednoczonych o podanie szczegółowych informacji na temat ich statusu szczepień.

Pracownicy zostali poproszeni o dobrowolne podzielenie się informacją, czy poddali lub poddadzą się szczepieniu do połowy września i dotyczy to zarówno pracowników pracujących w biurze, jak i pracujących zdalnie. W notatce Apple powiedział, że jego celem jest utrzymanie „członków zespołu, ich przyjaciół i rodzin oraz całej społeczności w zdrowiu”, ale wspomniał również o stworzeniu bezpiecznego środowiska pracy.

Apple planuje wykorzystać odpowiedzi do informowania o działaniach i protokołach reagowania na COVID-19, a według Bloomberga firma poprosiła już o dane od pracowników w Kalifornii, Waszyngtonie i New Jersey, aby zachować zgodność z lokalnymi przepisami. Dane dotyczące szczepionek są traktowane jako poufne, a informacje są agregowane i nie są udostępniane menedżerom, ale może to ulec zmianie w przyszłości.

Firmy technologiczne, takie jak Google i Facebook, wprowadziły szczepionki dla swoich pracowników, ale Apple tego nie zrobił. W zeszłym tygodniu, po tym, jak szczepionka Pfizer uzyskała aprobatę FDA, Apple zaczął naciskać na swoich pracowników, aby się zaszczepili.

Apple uruchomił wewnętrzną stronę internetową zachęcającą do szczepień. Wcześniej wysyłał już informacje i prowadził spotkania wewnętrzne w ramach kampanii namawiającej do szczepień. Apple oferuje kupony na zaszczepienie pracowników za pośrednictwem Walgreens i oferuje szczepienia na miejscu w San Francisco Bay Area i Austin. Na dzień szczepienia pracownicy otrzymują płatny dzień wolny, podobnie jak płatne zwolnienie chorobowe dla osób, które doświadczają skutków ubocznych po szczepieniu.

Apple cały czas próbuje określić, kiedy pracownicy będą mogli wrócić do pracy biurowej. Apple pierwotnie planował, aby pracownicy przychodzili do biura przez trzy dni w tygodniu, począwszy od września, ale ze względu na wariant delta, termin został przesunięty co najmniej do stycznia 2022 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx