wtorek, 27 lutego

iphone_5s_6__side_grass

Apple prosi swoich dostawców o produkcję ogromnej liczby 4,7 i 5,5-calowych iPhone’ów w oczekiwaniu na duże zapotrzebowanie konsumentów, informuje The Wall Street Journal. Firma oczekuje wyprodukowania pomiędzy 70 a 80 milionów sztuk łącznie modeli 4,7 i 5,5-calowych iPhone’a 6 do grudnia więc jest to największe zamówienie jakie zostało dokonane i duży skok w porównaniu z ubiegłorocznym zamówieniem pomiędzy 50 a 60 milionów sztuk modeli iPhone’a 5S oraz 5C.

W związku z tak ogromną liczbą zamówionych iPhone’ów 6, Apple prawdopodobnie chce uniknąć kryzysu podaży/popytu jaki zauważył w zeszłym roku wraz z premierą iPhone’a 5S. Wraz z rozpoczęciem jego sprzedaży we wrześniu 2013 roku, Apple zobaczył niespodziewanie wysoki popyt na urządzenie flagowe, prawdopodobnie ze względu na jego nowy czujnik odcisków palców Touch ID. Telefonu brakowało przez większość 2013 roku, a Tim Cook przyznał później, że Apple spodziewał się bardziej zrównoważonego popytu między iPhone’em 5S i iPhone’em 5C.

Popyt na iPhone 6 będzie prawdopodobnie bardzo wysoki, ponieważ mówi się zarówno o jego przebudowie jak i wprowadzeniu większego ekranu, długo oczekiwaną funkcję, która może spowodować ogromny skok w aktualizacji z obu poprzednich iPhone’ów jak i zainteresowanie użytkowników Androida przyzwyczajonych do dużych ekranów. Według szacunków analityków, Apple może zanotować około 15-20 procentowy skok sprzedaży w sztukach rok do roku.

Mówi się, że partnerzy montażowi firmy Apple Foxconn i Pegatron zatrudnią ogromne ilości nowych pracowników do pomocy przy montażu iPhone’a 6, a główny dostawca Foxconn ma zatrudnić dodatkowe 100 000 pracowników, a Pegatron dodatkowe 10 000.

Oczekuje się, że produkcja 4.7-calowego iPhone’a 6 ma ruszyć w lipcu, podczas gdy produkcja wersji 5,5-calowej rozpocznie się w sierpniu lub wrześniu. Na ten moment nie jest jasne, czy oba modele iPhone’a 6 zadebiutują jednocześnie, zwłaszcza po informacjach sugerujących problemy produkcyjne, które mogą przesunąć rozpoczęcie sprzedaży 5,5-calowego iPhone’a do końca 2014 lub na początek 2015 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx