poniedziałek, 6 lutego

Apple przesuwa marcową konferencję, na której miał wprowadzić nowe produkty, takie jak tańszego iPhone’a i iPada Pro z konfiguracją potrójnego aparatu informują źródła w Apple, które rozmawiały z Cult of Mac.

Apple rzekomo „zaniepokoił się” przybyciem gości do Apple Park na wydarzenie, które zaplanowane było na koniec marca. W lutym pojawiła się plotka, że Apple zorganizuje konferencję 31 marca, ale Apple oficjalnie nie ogłosił wydarzenia, więc nie było potwierdzenia, że ono się wydarzy.

Nie jest niespodzianką, że jeśli rzeczywiście konferencję zaplanowano na koniec marca, to została ona anulowana. Wczoraj hrabstwo Santa Clara, w którym znajduje się Cupertino, zakazało zgromadzeń obejmujących 1000 lub więcej osób. Zakaz obowiązuje od 11 marca do 1 kwietnia, więc Apple nie mógł zorganizować dużej imprezy w marcu, nawet gdyby chciał.

Chociaż podobno zakaz z hrabstwa Santa Clara był głównym czynnikiem decydującym o odroczeniu wydarzenia, to źródło Cult of Mac twierdzi również, że wystąpiły „opóźnienia w produkcji dwóch podstawowych produktów”, co również skłoniło Apple do odwołania imprezy.

Wielu dostawców Apple w Chinach zostało zmuszonych do zamknięcia swoich fabryk w lutym z powodu koronawirusa, który mógł spowodować opóźnienia w produkcji urządzeń takich jak iPhone. Fabryki są ponownie uruchamiane, ale poziom produkcji jest niższy niż zwykle z powodu ograniczeń w podróżach i niedoborów personelu.

Mówi się, że Apple czeka teraz na poprawę „harmonogramu produkcji komponentów” i „montażu produktu końcowego”, co utrudnia ustalenie planu premiery produktów.

Biorąc pod uwagę zakaz hrabstwa Santa Clara, jasne jest, że nie odbędzie się marcowa konferencja, ale pojawiło się też wiele mieszanych plotek na temat dostępności produktów i statusu produkcji urządzeń takich jak nowy iPad Pro i tani iPhone.

Nawet bez żadnej konferencji, Apple może zdecydować się na zaprezentowanie tych produktów w marcu za pośrednictwem komunikatu prasowego, chociaż wyżej wymienione problemy produkcyjne mogą również opóźnić ogłoszenie.

Zagrożona jest także światowa konferencja Worldwide Developers Conference, która zwykle odbywa się w czerwcu. Wydarzenie zwykle przyciąga około 5000 programistów, którzy zbierają się w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii.

Zakaz hrabstwa Santa Clara nie obejmuje obecnie czerwca, ale Apple może nadal zdecydować o odwołaniu konferencji, biorąc pod uwagę nieznane sposoby rozprzestrzeniania się koronawirusa w okolicy w nadchodzących tygodniach.

Ogłoszenie WWDC zwykle pojawia się na kilka miesięcy przed planowaną konferencją, aby dać programistom czas na zakup biletów lotniczych i zarezerwowanie pokoi hotelowych, więc możliwe, że wkrótce usłyszymy o planach Apple związanych z tegorocznym WWDC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx