sobota, 3 grudnia

Apple zakupił start-up Xnor.ai z Seattle, firmę specjalizującą się w sztucznej inteligencji na urządzeniach, informuje GeekWire, powołując się na źródła z wiedzą o przejęciu.

Mówi się, że Apple zapłacił około 200 milionów dolarów za Xnor.ai, i chociaż zarówno Apple, jak i Xnor.ai odmówiły komentarza na temat potencjalnego przejęcia, to znaczna część witryny Xnor.ai została wyłączona, a GeekWire twierdzi, że w Seattle trwa przeprowadzka z biura Xnor.ai.

Technologia Xnor.ai pozwala firmom uruchamiać algorytmy głębokiego uczenia się maszynowego lokalnie na urządzeniach, w których wchodzą smartfony i urządzenia do noszenia, bez konieczności wykonywania tych obliczeń w chmurze. Xnor obiecuje całkowitą prywatność danych wraz ze zmniejszonym obciążeniem pamięci i zapotrzebowaniem na moc.

https://www.youtube.com/watch?v=FG31XxX7ra8&feature=emb_title

Biorąc pod uwagę głębokie zainteresowanie Apple prywatnością, nabycie technologii do obsługi sztucznej inteligencji na urządzeniu nie jest zaskakujące. W przeszłości Apple kupował inne podobne firmy AI, takie jak Turi.

Prace Xnor.ai mogłyby potencjalnie zostać włączone do przyszłych iPhone’ów, ulepszając Siri i inne zadania oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, które są wykonywane na urządzeniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx