środa, 24 kwietnia

Nowa wtyczka Apple Lightning jest idealnym dopełnieniem do portu Thunderbolt, ale znak towarowy nie zawsze był własnością firmy z Cupertino. W rzeczywistości, był tylko „częściowo” przejęty od producenta motocykli Harley-Davidson, który wykorzystywał ją jako materiał do pokrywania części motocyklowych, kasków ochronnych i kierunkowskazów.

Patently Apple odkrył zgłoszenie znaku towarowego Lightning w bazie danych UE Patent & Trademark Office, z których jeden wskazuje, że oficjalne przeniesienie mogło odbyć się już w zeszłym tygodniu, a dokładnie 24 listopada. Co ciekawe, dokumenty mówią, że Apple ma tylko częściowe prawa do własności nazwy Lightning.

Wydaje się możliwe, że Apple jest właścicielem znaku towarowego Lightning jeśli chodzi o elektronikę, ale Harley-Davidson wciąż może używać nazwy dla elementów części motocykla. Co bardziej interesujące jest to, że Apple zastrzegł już nazwę dla odbiorników telewizyjnych, gier, programów, gier komputerowych, okularów i opraw okularowych – rzeczy, których firma z Cupertino nie produkuje … jeszcze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx