poniedziałek, 15 sierpnia

Tidal

Apple prowadzi podobno rozmowy z raperem Jay-Z dotyczące przejęcia usługi transmisji strumieniowej muzyki Tidal donosi  The Wall Street Journal, powołując się na „ludzi znających temat.” Rozmowy są na etapie rozpoznania i „nie muszą doprowadzić do porozumienia,” ale Apple rozważa zakup, aby wzmocnić swoją usługę muzyczną Apple Music.

Rzecznik Tidal co prawda nie przyznaje się do takich rozmów i mówi, że warunki transakcji nie są znane.

Tidal, który rozpoczął działalność w 2014 roku, a w styczniu 2015 roku został przejęty przez Jay-Z, to serwis muzyczny oparty na subskrypcji, który reklamuje się wysokiej jakości plikami muzycznymi w bezstratnej jakości. Tidal oferuje dwa poziomy usług, standardową opcję premium za 19,99 złotych miesięcznie i HiFi za 39,99 złotych miesięcznie. Tidal ma 4,2 mln płacących subskrybentów, a od marca, 45 procent tych abonentów płatne dodatkowo za opcję hi-fi

Pozycjonowany jako jeden z głównych konkurentów Apple Music, Tidal starł się z Apple w przeszłości. W lutym, Apple prowadził rozmowy nad wprowadzeniem na wyłączność debiutanckiego albumu Kanye Westa „The Life of Pablo” lecz West wycofał się z rozmów i zdecydował się na debiut swojego album w serwisie Tidal..

Tidal pozostaje pod silnym wpływem takich artystów jak Kanye West, Beyonce, Madonna i to zapewne jest jednym z powodów, dla których Apple rozważa akwizycję. Apple zanotował znaczący plus swojego serwisu po wprowadzeniu ekskluzywnych treści w Apple Music, wabiąc artystów takich jak Taylor Swift, The Weekend, Eminem i więcej, którzy mają wyłączność w Apple Music.

Wczoraj minęła pierwsza rocznica uruchomienia Apple Music, który zadebiutował w 110 krajach, w dniu 30 czerwca 2015. W czerwcu 2016 roku, Apple Music miał ponad 15 milionów płatnych abonentów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx