niedziela, 4 czerwca

Apple zaprezentował dziś Apple Watch Series 5, który jako pierwszy będzie posiadał wyświetlacz Retina z funkcją Always-On, dzięki czemu można łatwo zobaczyć czas i inne ważne informacje bez podnoszenia lub stukania wyświetlacza.

Zegarek będzie również posiadał nowe funkcje lokalizacji, od wbudowanego kompasu do aktualnej wysokości, pomagające użytkownikom lepiej nawigować w ciągu dnia. Apple Watch Series 5 posiada również wbudowaną funkcję międzynarodowych połączeń alarmowych pozwalających klientom dzwonić do służb ratunkowych bezpośrednio z Apple Watch w ponad 150 krajach, nawet bez iPhone’a w pobliżu.

Apple Watch Series 5 jest dostępny w szerszej gamie materiałów w tym w wersji aluminiowej, ze stali nierdzewnej, ceramiki i całkowicie nowym tytanie. W połączeniu z mocą watchOS 6, użytkownicy mogą kontrolować swoje zdrowie i kondycję dzięki nowym funkcjom, takim jak śledzenie cyklu, aplikacji hałasu i trendów aktywności.

Apple Watch Series 5 ma nowy, innowacyjny wyświetlacz, który pozwala, aby czas i ważne informacje były zawsze widoczne. Każda tarcza zegarka została starannie zoptymalizowana pod kątem nowego wyświetlacza, ale również w celu wydłużenia czasu pracy baterii. Ekran inteligentnie ściemnia się, gdy użytkownik opuszcza nadgarstek i powraca do pełnej jasności po podniesieniu lub dotknięciu. Połączenie innowacji sprzętowej i oprogramowania pozwala Apple Watch Series 5 na 18-godzinny czas pracy baterii przez cały dzień.

Zaktualizowane funkcje lokalizacji w Apple Watch Series 5 zapewniają klientom lepsze narzędzia nawigacyjne do użytku przez cały dzień. Nowy wbudowany kompas i zaktualizowana aplikacja Mapy pozwalają użytkownikom zobaczyć, w którą stronę się kierują. Dzięki Apple Watch Series 5 użytkownik mogą korzystać z nowej aplikacji Compass, aby zobaczyć kierunek, nachylenie, szerokość, długość i aktualną wysokość. Użytkownicy mogą nawet dodać jedną z trzech nowych komplikacji kompasu do tarczy zegarka, aby zobaczyć kierunek na pierwszy rzut oka.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas podróży, użytkownicy posiadający modele komórkowe Apple Watch Series 5 mogą teraz wykonywać połączenia międzynarodowe z numerami alarmowymi, niezależnie od tego, gdzie urządzenie zostało pierwotnie zakupione lub czy plan komórkowy został aktywowany. Międzynarodowe połączenia alarmowe działają również z wykrywaniem upadków, jeśli funkcja ta jest włączona, aby automatycznie nawiązywać połączenia alarmowe, jeśli Apple Watch wyczuje, że użytkownik upadł gwałtownie i pozostaje nieruchomy przez około minutę.

Apple Watch Series 5 (GPS) można od dziś zamówić w 41 krajach i regionach, a Apple Watch Series 5 (GPS + LTE) można zamówić w 22 krajach i regionach. Zegarek będzie dostępny oficjalnie w sprzedaży od 20 września. Cena modeli aluminiowych zaczyna się od 1999 złotych, a modeli ze stali nierdzewnej od 3299 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx