środa, 24 lipca

Dziś, na specjalnej imprezie, firma Apple zaprezentowała swój długo wyczekiwany zegarek nazwany Apple Watch. Tim Cook ogłosił, że nowe urządzenie będzie swobodnie konfigurowalne, pozwalając na stworzenie zegarka najlepiej pasującego do osobowości użytkownika. Zegarek będzie miał sześć różnych pasków, które będą łatwo wymienialne, z materiałów zarówno skórzanych jak i typowo sportowych. Jednak zegarek wymaga do pracy iPhone’a.

Apple Watch Sport

Zegarek będzie dostępny w trzech wersjach: Apple Watch, Apple Watch Sport i Apple Watch Sport i Apple Watch Edition, a także dwóch rozmiarach 38 mm i 42 mm wysokości. Współpracować będą z każdym iPhone’em od iPhone’a 5 a jego cena rozpocznie się od 350 dolarów. Do sprzedaży ma trafić na początku 2015 roku.

applewatch1

Apple Watch ma elastyczny, szafirowy wyświetlacz zawierający nowe technologie, które mogą określić różnicę pomiędzy dotknięciem a stuknięciem, pozwalając na zupełnie nową gamę kontekstowych gestów kontroli. Dodatkowo Apple Watch będzie posiadał nowy interfejs użytkownika, różny od tradycyjnego iOS. Apple Watch wykorzystuje unikalną metodę wprowadzania danych, korzystając z tradycyjnej tarczy zegarka lub korony, którą Apple nazwał „cyfrową koroną” z boku urządzenia. Obrotowe pokrętło, przypominający to do nakręcania zegarka, pozwala na powiększanie i przewijanie różnych elementów interfejsu użytkownika.

watchsizes

Wewnątrz urządzenia, zawarto specjalnie zaprojektowany nowy układ z procesorem S1, integrującym wiele podsystemów w jeden pojedynczy moduł. Z tyłu zegarka wykonanego z tlenku cyrkonu umieszczono cztery szafirowe soczewki wykrywające tętno. Istnieje również żyroskop i akcelerometr, który pomaga Apple Watch zapewnić kompleksowy obraz codziennych działań.

Z tyłu urządzenia umieszczono również system ładowania, który używa wtyczki MagSafe do ładowania indukcyjnego. Użytkownik nie będzie musiał martwić się o kontakt lub prawidłowe dostosowanie ładowarki.

Apple Watch będzie wspierać aplikacje firm trzecich, z obsługą zarówno rozszerzonych powiadomień z iPhone’a i aplikacji, które działają bezpośrednio na urządzeniu. Zegarek jest w dużym stopniu uzależniony od iPhone’a i nie funkcjonuje jako autonomiczne urządzenie.

IWatch Apple będzie dostępny już od 349 dolarów, a pierwsi użytkownicy będą mogli go nabyć na początku 2015 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx