sobota, 13 lipca

Apple zaprezentował dziś zupełnie nowego iPada Pro, z wyświetlaczem LCD „Liquid Retina”, szczuplejszymi ramkami, bez przycisku Home, z Face ID i magnetycznym mocowaniem nowego Apple Pencil. Nowy 11-calowy iPad Pro ma taką samą powierzchnię, jak poprzedni 10,5-calowy iPad Pro, ale ma teraz większy wyświetlacz dzięki cieńszym ramkom. Wersja 12,9-calowa jest faktycznie mniejsza niż poprzedni model 12,9-calowy, ale ma taki sam rozmiar ekranu.

Apple umieścił w iPadzie Pro ten sam ekran Liquid Retina, jak ten w iPhone’ie XR, używając zaokrąglonych rogów, które podążają za krzywiznami obudowy unibody iPada Pro. Apple twierdzi, że wyświetlacz jest najjaśniejszym i najbardziej kolorowym wyświetlaczem iPada, z szeroką obsługą kolorów, True Tone i powłoką antyrefleksyjną, która zapewnia naturalne i dokładne wrażenia wizualne w środku i na zewnątrz.

Oba modele mają grubość 5,9 mm czyniąc je „najcieńszymi modelami iPada w historii”.

Zasilanie iPada Pro to nowy układ Bionic A12X, który według Apple jest najmądrzejszy i najpotężniejszy chipem w tablecie. A12X Bionic ma osiem rdzeni, które zapewniają do 35 procent szybsze działanie pojedynczego rdzenia. Jest też siedmio-rdzeniowy procesor graficzny, który zapewnia dwukrotnie wyższą wydajność grafiki, napędzając nowe doświadczenia rozszerzonej rzeczywistości i grafikę o jakości konsoli. Podczas inauguracji, Apple porównał wydajność gier na nowych iPadach Pro do Xbox One S.

iPad Pro jest wyposażony w silnik neuronowy nowej generacji firmy Apple do zaawansowanego uczenia maszynowego we wszystkim, od fotografii, AR i Face ID. Oznacza to, że po raz pierwszy Face ID jest dostępny poza iPhonem, a na iPadzie Pro jest gotowy do pracy w dowolnej pozycji poziomej lub pionowej.

https://www.youtube.com/watch?v=YJ5q8Wrkbdw

Tablet posiada nowe złącze USB-C, które zastępuje stare złącze Lightning, oferując użytkownikom możliwość ładowania iPhone’a w trakcie podróży, podłączenia aparatu, przesyłania danych między urządzeniami oraz podłączenia zewnętrznych ekranów do 5K.

11-calowe i 12,9-calowe iPady Pro są dostępne w kolorach srebrnym i gwiezdnej szarości z pamięcią wewnętrzną 64 GB, 256 GB, 512 GB i nowej opcji 1 TB. 11-calowe modele zaczynają się od 2799 złotych (Wi-Fi) i 4599 złotych (Wi-Fi + Cellular), natomiast 12,9-calowe modele zaczynają się od 4799 złotych (Wi-Fi) i 5599 złotych (Wi-Fi + komórkowe). Można je od dziś zamówić w sklepie internetowym, a sprzedaż rozpocznie się od 7 listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx