sobota, 28 stycznia

Podczas odbywającej się dziś konferencji Apple, firma zaprezentowała nową serię zegarków Apple Watch Series 3, w którym zawarte są prawdopodobnie wszystkie funkcje, na jakie czekali fani urządzenia od momentu zaprezentowania pierwszego, oryginalnego urządzenia dwa lata temu.

Odkąd pojawił się pierwszy zegarek Apple Watch, wszyscy chcieli, aby było to samodzielne urządzenie. Do tej pory uzależniony był on od telefonu iPhone zarówno dla GPSa jak i sieci komórkowej, ale od dziś zmienia się w najnowszą wersję.

„Teraz macie możliwość, aby zabrać Apple Watch gdziekolwiek chcecie”, powiedział Jeff Williams podczas prezentacji urządzenia. „Zapakowaliśmy w Serię 3 najbardziej zaawansowaną technologią, jaka mogła pojawić się w zegarku”

Dzięki Apple Watch Serii 3 w dowolnym momencie można uzyskać dostęp do wiadomości tekstowych lub połączeń telefonicznych bez korzystania ze swojego telefonu iPhone. Mapy mogą pokazywać wskazówki a Find My Friends automatycznie przełącza się na Twoją lokalizację. Apple Watch Series 3 umożliwia strumieniowe odtwarzanie utworów Apple Music na nadgarstku.

Siri jest szybsza niż kiedykolwiek dzięki zastosowaniu nowego procesora. Może ona również mówić, zatem nie trzeba patrzeć na ekran podczas zadawania pytań. WiFi jest o 85% szybsze i zapewnia o 50% większą wydajność. Zegarek posiada również barometryczny wysokościomierz, który pokazuje różnicę wzniesień i poziom wspinanie się.

Pomimo wszystkich nowych technologii i ulepszeń, Seria 3 wygląda wciąż tak samo jak Seria 2. Ma wiele nowych tarcz i pasków. Pojawią się również opcje Nike + i Hermes.

Apple Watch Series 3 pojawi się w dwóch wersjach, wersji komórkowej i opcji bez sieci komórkowej. Niestety model z siecią komórkową nie będzie dostępny w Polsce. Zwykły model Apple Watch Serii 3 będzie kosztował od 1599 złotych. Zegarki trafią do sprzedaży od 29 września.

Ponadto watchOS 4 będzie w stanie zbierać więcej informacji dotyczących serca, a inteligentny zegarek będzie mierzyć nowe dane o tętnie, takie jak tętno spoczynkowe. Apple Watch poinformuje również o wykryciu podwyższonego tętna i może nawet wykryć nieregularny rytm serca dzięki nowym „studiom Apple Heart”. watchOS 4 zadebiutuje publicznie już 19 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx